kpb

Dojrzałe Kino: Liczba doskonała - pokaz i spotkanie z reżyserem

DOJRZAŁE KINO:
LICZBA DOSKONAŁA (reż. Krzysztof Zanussi)

pokaz i spotkanie z reżyserem
środa, 7 czerwca 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13580_0.jpg

Pierwsze czerwcowe spotkanie cyklu Dojrzałe Kino to pokaz filmu Liczba doskonała - audiowizualnego, filozoficznego traktatu z Andrzejem Sewerynem w jednej z głównych ról. Gościem wydarzenia będzie reżyser, Krzysztof Zanussi, który po projekcji spotka się z widzami. Pokaz w naszym Kinie w środę, 7 czerwca, o godzinie 11.00.

W filmie Liczba doskonała reżyser Krzysztof Zanussi powraca do tematów, których niejednokrotnie dotykał już w swojej twórczości. Filozof ekranu ponownie mierzy się z pytaniami o sens życia, przygląda się przemijaniu oraz zastanawia się nad wszechobecną we współczesnym świecie tendencją do gromadzenia dóbr materialnych. W centrum tych rozważań, twórca Struktury kryształu i Barw ochronnych umieścił dwóch, skrajnie różniących się od siebie bohaterów.

Joachim jest cynicznym, samotnym kosmopolitą, który na starość wraca w rodzinne strony. Poznaje w nich swojego kuzyna Dawid - młodego matematyka, usilnie starającego się zrozumieć otaczający go świat. Mężczyźni toczą ze sobą głębokie rozmowy, w których więcej jest znaków zapytania niż jednoznacznych odpowiedzi.

Obok świetnych, nieoczywistych zdjęć Piotra Niemyjskiego, szczególną aurę filmu Liczba doskonała współtworzą krótkie sekwencje animowane autorstwa Andrzeja Jobczyka. W obsadzie znaleźli się przedstawiciele różnych aktorskich pokoleń: Andrzej Seweryn, Jan Marczewski (Piłsudski, serial W głębi lasu) oraz Jan Nowicki w swojej ostatniej roli.

Reżyser o filmie: Liczba doskonała to film o matematyce i o Panu Bogu. To opowieść o tym, jak człowiek wyrzeka się bogactwa na rzecz pasji, która okazuje się więcej warta. To także film o pustce w życiu i o pełni życia, o egoizmie i radości dzielenia się z innymi. Wracam w tym filmie do moich pierwszych filmów: Struktury kształtu i Iluminacji, ukazując relacje nauki, życia i wiary.

Po pokazie filmu 7 czerwca, red. Maria Malatyńska poprowadzi spotkanie z reżyserem Krzysztofem Zanussim. Wydarzenie odbędzie się ramach cyklu Dojrzałe Kino, którego uczestnikami są krakowscy seniorzy. Inspirowane działalnością dawnych Dyskusyjnych Klubów Filmowych pokazy, od niemal 13 lat odbywają się w naszym Kinie w każdą środę, o godzinie 11.00.

Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.


BILETY dla seniorów: 18 zł
 
O FILMIE:
LICZBA DOSKONAŁA | LICZBA DOSKONAŁA
(Krzysztof Zanussi) PL/IT/IL 2022, 85’Joachim (Andrzej Seweryn) to dojrzały mężczyzna, który już nic nikomu nie musi udowadniać. Jest zamożny, a jego życie było pasmem sukcesów. Kaprys losu stawia na jego drodze trzydziestoletniego Davida (Jan Marczewski), geniusza matematycznego, który porzuca obiecującą karierę biznesową za granicą i szuka właściwego pola dla swoich talentów w Polsce.

ZWIASTUN:


Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum