kpb

Dojrzałe Kino & 63. Krakowski Festiwal Filmowy: Pieśni ziemi

DOJRZAŁE KINO:
PIEŚNI ZIEMI (reż. Margreth Olin)
pokaz specjalny
z okazji 63. Krakowskiego Festiwalu Filmowego
środa, 31 maja 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13570_2.jpg

Z okazji 63. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, zapraszamy na specjalną odsłonę cyklu Dojrzałe Kino. W środę, 31 maja, tradycyjnie o godzinie 11.00, seniorzy obejrzą dokument Pieśni ziemi - zapierający dech wizualno-dźwiękowy poemat w reżyserii Margreth Olin. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

Pieśni ziemi to niezwykle osobisty dokument opowiadający o poszukiwaniu spokoju, harmonii i samego siebie. Wspaniałe, panoramiczne ujęcia prezentują piękno i majestat natury, której człowiek jest tylko małą częścią.

Twórczynią (a zarazem bohaterką) filmu jest norweska reżyserka Margreth Olin, której dotychczasowe filmy zyskały uznanie publiczności i krytyków na całym świecie. Jej poprzednia produkcja, Autoportret, został nagrodzony na Krakowskim Festiwalu Filmowym nagrodą publiczności.

Od lat marzyłam by zrobić taki film. Zastanawiałam się jak najlepiej sportretować głęboką więź człowieka z przyrodą i wróciłam do domu, by odwiedzić mojego ojca – wyznała reżyserka. – Mój ojciec ma teraz 86 lat i być może jego pokolenie jest ostatnim, które posiada głęboką wiedzę o tym, jak dbać o naturę.

Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.


BILETY dla seniorów: 18 zł


O FILMIE:
PIEŚNI ZIEMI | FEDRELANDET
(Margreth Olin) NO 2023, 90'Zapierający dech wizualno-dźwiękowy poemat w którym reżyserka Margreth Olin, przez cztery pory roku, towarzyszy ojcu w wędrówkach przez dzikie, górskie rejony zachodniej Norwegii, by podążając z kamerą śladami przodków, odpowiedzieć sobie na pytanie: skąd jestem? Dziewicza w tym rejonie natura pulsuje nieustającym cyklem narodzin i śmierci. Film, poprzez oszałamiające obrazy i wibrujące dźwięki, odsłania przed nami świat intymny i zarazem bardzo uniwersalny.


Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum