kpb

seans w MOS - Ryś. Król puszczy - weekendowe pokazy dokumentu

RYŚ. KRÓL PUSZCZY
(reż. Laurent Geslin)

weekendowe pokazy dokumentu
sobota-niedziela, 20-21 maja 2023, godz. 11.00
Małopolski Ogród Sztuki
(ul. Rajska 12)


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13505_4.jpg

Piękna, pełna zabawnych, choć i dramatycznych zwrotów akcji przygoda, opowiedziana głosem naczelnej polskiej lektorki filmów przyrodniczych - Krystyny Czubówny. Film dokumentalny Ryś. Król puszczy można zobaczyć w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki - 20 i 21 maja, na pokazach weekendowych.

Ten dokument jest wyjątkowy pod wieloma względami. Nakręcił go światowej sławy fotograf Laurent Geslin, którego prace publikowane są w takich magazynach, jak National Geographic, Paris Match, Le Figaro czy BBC Wildlife Magazine. Ryś. Król puszczy jest pierwszym filmem o życiu tych dzikich kotów.

Reżyser pierwszy raz spotkał rysia euroazjatyckiego w 2011 roku. Jak powiedział w jednym z wywiadów Spotkanie z tymi niezwykłymi kotami w ich naturalnym środowisku, wywarło na mnie tak ogromne znaczenie, że nadal jest to jedna z najbardziej znaczących rzeczy w moim życiu. To była miłość od pierwszego spojrzenia. Geslin spędził na obserwacji rysi ponad 9 lat. Tak długie obcowanie z tymi dzikimi zwierzętami, pozwoliła zbudować mu niezwykłą historię, skupioną wokół rodziny rysi.


BILETY:
26 zł (normalny)
21 zł (ulgowy)
18 zł (senior / klubowy)


O FILMIE:
RYŚ. KRÓL PUSZCZY | LYNX
(Laurent Geslin) CH/FR 2021, 82'W sercu rozciągającego się na szwajcarsko-francuskiej granicy łańcucha górskiego Jura leśny spokój przerywają nagle osobliwe, powtarzająca się dźwięki. Wspaniała sylwetka rysia euroazjatyckiego toruje sobie drogę między bukami i jodłami, nawołując głośno w poszukiwaniu wybranki, z którą połączy się w okresie godowym.

Tak zaczyna się piękna, pełna zabawnych, choć i dramatycznych zwrotów akcji przygoda, w której centrum znajdzie się rodzina rysiów. Jej życie wyznaczają zmieniające się pory roku, ale i coraz większa ingerencja człowieka w środowisko naturalne dzikich kotów. Poznamy zwyczaje tych niezwykłych, dyskretnych zwierząt, będziemy świadkami tego, jak uczą młode technik łowieckich, ale i dowiemy się, jakie czyhają na nie niebezpieczeństwa. Podążając śladami bohaterów dokumentu, odkryjemy świat, który jest na wyciągnięcie ręki, ale jednocześnie pozostaje zupełnie nieznany.ZWIASTUN:


WCZEŚNIEJSZE POKAZY:
sobota-niedziela, 13-14 maja 2023, godz. 13.30
Małopolski Ogród Sztuki
(ul. Rajska 12)


PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum