kpb

Baranki w pieluchach: Suzume

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
SUZUME (reż. Makoto Shinkai)
czwartek, 11 maja 2023, godz. 11.00

Kino Pod Baranami

 

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13488_0.jpg

 

11 maja zapraszamy na kolejny pokaz w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. Na ekranie prezentowane na Festiwalu w Berlinie wizjonerskie anime Suzume. Reżyserem tej magicznej opowieści o dojrzewaniu jest Makoto Shinkai, nazywany „nowym Miyazakim”.


Suzume to niesamowita opowieść o dojrzewaniu nastoletniej bohaterki, rozgrywająca się w różnych miejscach Japonii. Podróż tytułowej Suzume rozpoczyna się w spokojnym miasteczku w Kyushu, gdzie spotyka chłopaka, poszukującego tajemniczych drzwi, które ściągają na kraj zniszczenie.

Ten imponujący rozmachem, wysmakowany film to pierwsza od dwóch dekad animacja z Japonii, która znalazła się w Konkursie Głównym Festiwalu w Berlinie. Jej reżyser - Makoto Shinkai, nazywany czasem „nowym Miyazakim” - zasłynął w 2016 roku filmem Your Name (jap. Kimi no Na wa), który stał się międzynarodową sensacją i społecznym fenomenem, bijąc rekordy japońskiego box office'u. Kolejny film reżysera, Weathering With You (jap. Tenki no Ko), był w 2019 roku japońskim kandydatem do Oscara.

O twórczości reżysera, na łamach Czasopisma Ekrany pisała Agnieszka Kamrowska: Ukazany w jego filmach realistyczny, współczesny świat wypełniony jest ogromną ilością detali, a jego skonfliktowani wewnętrznie bohaterowie zostali wzbogaceni o psychologiczną głębię. Ich problemy i emocje, oddane na ekranie niezwykle wiernie, są czymś, z czym widzowie mogą się identyfikować. Shinkai jest mistrzem w ukazywaniu ulotnego piękna codzienności [...].


Pokaz filmu odbędzie się w ramach Baranków w Pieluchach - cyklu seansów filmowych, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia zapraszamy do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.


BILETY: 21 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku w Kinie Pod Baranami!


O FILMIE:

SUZUME | SUZUME NO TOJIMARI
(Makoto Shinkai) JP 2022, 122’Film reżysera Makoto Shinkai Suzume miał międzynarodową premierę w konkursie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. To pierwszy od dwóch dekad japoński film anime w konkursie festiwalu.

To opowieść o dojrzewaniu 17-letniej głównej bohaterki. Animacja rozgrywa się w różnych miejscach dotkniętych katastrofą w całej Japonii.

Podróż Suzume rozpoczyna się w spokojnym miasteczku w Kyushu (południowo-zachodnia Japonia), kiedy spotyka chłopaka, który szuka tajemniczych drzwi. Dziewczyna znajduje je zniszczone pośród ruin, jakby były osłonięte przed jakąkolwiek katastrofą. Suzume zdaje się być przyciągana przez ich moc i sięga aby je otworzyć...


ZWIASTUN: 

 

 

MiastoDzieci.pl

CzasDzieci.pl

http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg

 


Bookmark and Share

archiwum