kpb

Baranki Dzieciom: Bolek i Lolek na dzikim zachodzie - pokaz bajek i warsztaty plastyczne

BARANKI DZIECIOM:
Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie

pokaz bajek i warsztaty plastyczne
niedziela, 7 maja 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranami
Zapraszamy najmłodszych widzów na kolejne spotkanie w ramach cyklu Baranki Dzieciom. W niedzielę, 7 maja, tradycyjnie o godzinie 11.00, maluchy wybiorą się na Dziki Zachód wraz z ulubieńcami wielu pokoleń, Bolkiem i Lolkiem. Warsztaty plastyczne po seansie poprowadzi Aleksander Rajewski.

Pierwsza w maju odsłona cyklu Baranki Dzieciom to spotkanie z parą najbardziej znanych bohaterów w historii polskiej animacji, Bolkiem i Lolkiem. Mali widzowie zobaczą zestaw bajek zrealizowanych w konwencji westernu, opowiadających o zmaganiach dzielnych chłopców z groźnym bandytą Pif-Pafem. Perypetie małych bohaterów bywają i zabawne, i niebezpieczne, ale zawsze kończą się sukcesem.


BILETY: 16 zł
 
Na każdego małego widza odwiedzającego Kino po raz pierwszy, czeka pamiątkowy dyplom, który może z dumą powiesić na ścianie pokoju.
 
W kasie Kina Pod Baranami, w cenie 5 zł, dostępny jest Kinowy Pamiętnik, w którym mali widzowie mogą zapisywać, kolorować i wyklejać wspomnienia ze swoich pierwszych kinowych doświadczeń.
 

PROGRAM:
BOLEK I LOLEK NA DZIKIM ZACHODZIE - zestaw bajek
czas trwania: 38’


OBROŃCY PRAWA
(Stanisław Dülz) PL 1971, 10'

Bolek i Lolek wraz z szeryfem ścigają groźnego bandytę Pif Pafa, który obrabował bank. Opryszek trafia za kratki.

 

POSTRACH TEKSASU
(Stanisław Dülz) Pl 1972, 10'

Rabuś Pif-Paf wzywa z więzienia na pomoc swojego przyjaciela, zwanego Postrachem Teksasu. Bolek i Lolek zmuszają rewolwerowca do ucieczki.

 

POŚCIG
(Władysław Nehrebecki) PL 1972, 10'

Będący na Dzikim Zachodzie Bolek i Lolek ścigają bandytę, który obrabował dyliżans.

 

PORWANY EKSPRES
(Wacław Wajser) PL 1972, 9'

Złodziej Pif-Paf ze zrabowanymi pieniędzmi ucieka pociągiem. Bolek i Lolek wyruszają drezyną za pędzącą lokomotywą i ujmują przestępcę.
WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania: 40’)
 
Warsztaty plastyczne po seansie poprowadzi Aleksander Rajewski - rysownik, malarz, artysta interdyscyplinarny, animator i kombinator, którego głównym narzędziem jest wyobraźnia. Organizator licznych wydarzeń kulturalnych oraz warsztatów dla dzieci i dorosłych.
Bookmark and Share

archiwum