kpb

Dojrzałe Kino: Sundown

środa, 19 kwietnia 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13421_0.jpg


Zapraszamy na kolejny pokaz w ramach cyklu Dojrzałe Kino. W środę, 19 kwietnia, zostanie zaprezentowany niepokojący i tajemniczy Sundown Michela Franco. Pokaz tego intrygującego studium człowieka w poszukiwaniu sensu życia i wewnętrznego spokoju w szczególnie niesprzyjających chwilach poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.


Najnowszy film Michela Franco (Opiekun, Nowy porządek - oba do zobaczenia online w E-Kinie Pod Baranami) był objawieniem Festiwalu w Wenecji. Sundown w zaskakujący sposób łączy thriller z love story, gwałtowne zwroty akcji łagodząc czułą melancholią. Opowieść o wakacjach w Acapulco pełna jest narracyjnych zakrętów, za którymi czekają nagłe objawienia, chwile grozy, oszałamiające zachody słońca i radykalne decyzje.

Sundown to kolejne ekranowe spotkanie Michela Franco z Timem Rothem, dla którego to bez wątpienia jedna z najwybitniejszych ról w dorobku. Jego Neil do końca nie zdradza swoich tajemnic, w czym wspiera go reżyser, zwodząc widza i myląc tropy. W roli siostry głównego bohatera wystąpiła Charlotte Gainsbourg.


Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.


BILETY dla seniorów: 18 zł


O FILMIE:

SUNDOWN | SUNDOWN
(Michel Franco) FR/SE/MX 2021, 82’FF w El Gounie 2021: Najlepsza fabuła
MFF w Chicago: Najlepszy film (nominacja)
FF w Londynie: Najlepszy film (nominacja)
MFF w Wenecji 2021: Udział w konkursie głównym


Alice (Charlotte Gainsbourg) i Neil (Tim Roth) spędzają urlop w słynnym meksykańskim kurorcie. Luksusową sielankę przerywa niespodziewany telefon, który zmusi ich do zmiany planów, a w głowie Neila pojawi się pokusa, by całkowicie zmienić swoje życie. Rozgrywający się pomiędzy luksusem i nędzą, przywilejem i jego brakiem, pełnią życia i jego zachodem Sundown stawia najważniejsze pytania o to, co naprawdę czyni nas szczęśliwymi. Pieniądze? Miłość? Więzi? A może ich brak?

 

ZWIASTUN:


 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum