kpb

Dojrzałe Kino: Syn

środa, 12 kwietnia 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13408_0.jpg


Zapraszamy na kolejny pokaz w ramach cyklu Dojrzałe Kino. W środę, 12 kwietnia, zostanie zaprezentowany film Syn Floriana Zellera, będący przejmującą opowieścią o rodzinnych relacjach i bezsilności wobec cierpienia dziecka. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.


Główny bohater filmu, odnoszący sukcesy biznesmen Peter (Hugh Jackman) mieszka z nową partnerką (Vanessa Kirby) i małym synkiem. Ustabilizowana i wygodna codzienność diametralnie się zmienia, gdy wprowadza się do niego nastoletni syn Nicholas (Zen McGrath), który dotychczas mieszkał z matką (Laura Dern). Chłopak ma problemy w szkole oraz przepełnia go gniew i smutek, wobec którego rodzina czuje się bezsilna.

Film Syn podejmuje niezwykle ważny temat zdrowia psychicznego dzieci. Historię cierpiącego nastolatka, Florian Zeller opowiada z perspektywy ojca – rozdartego pomiędzy chęcią pomocy ukochanemu dziecku a ogromną bezradnością. Jako rodzic doświadczyłem bezsilności - pamiętam to uczucie, jakbym był jedynym człowiekiem w takiej sytuacji. Syn to był sposób na podzielenie się tymi emocjami, na uleczenie, a także na walkę ze wstydem - zaznacza reżyser w wywiadach.


Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.


BILETY dla seniorów: 18 zł


O FILMIE:

SYN | THE SON
(Florian Zeller) GB/FR 2022, 123'


Złote Globy 2023 - nominacja: Najlepszy aktor w dramacie (Hugh Jackman)
MFF w Wenecji 2022 - nominacja: Złoty Lew - Udział w konkursie głównym (Florian Zeller)Główny bohater filmu, odnoszący sukcesy biznesmen Peter (Hugh Jackman) mieszka z nową partnerką (Vanessa Kirby) i małym synkiem. Ustabilizowana i wygodna codzienność diametralnie się zmienia, gdy wprowadza się do niego nastoletni syn Nicholas (Zen McGrath), który dotychczas mieszkał z matką (Laura Dern). Chłopak ma problemy w szkole oraz przepełnia go gniew i smutek, wobec którego rodzina czuje się bezsilna.

 

ZWIASTUN:


 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum