kpb

Baranki w pieluchach: Bezmiar - pokaz przedpremierowy i warsztaty baby dance

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
BEZMIAR (reż. Emanuele Crialese)
pokaz przedpremierowy
i warsztaty
baby dance
czwartek, 13 kwietnia 2023, godz. 11.00

Kino Pod Baranami

 

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13403_0.jpg

 

Baranki w Pieluchach to czwartkowe seanse filmowe w naszym Kinie, na które rodzice lub opiekunowie mogą przyjść razem z niemowlakami. Podczas projekcji na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. 13 kwietnia, po przedpremierowym pokazie filmu Bezmiar, odbędą się warsztaty taneczno-muzyczne dla uczestniczących w seansie widzów dorosłych i maluchów.


Bezmiar to osadzona w Rzymie lat. 70.  historia pewnej włoskiej rodziny. W opresyjnej rzeczywistości, pełnej nakazów, norm i konserwatywnych zasad, nie potrafi odnaleźć się 12-letnia Adriana oraz jej tkwiąca w nieszczęśliwym związku matka (wspaniała Penélope Cruz). Dusząc się w swoich rolach, uciekają w pełen kolorów świat wyobraźni.


Najnowszy film Emanuele Crialese (Terraferma, Respiro) przywodzi na myśl dzieła Pedro Almodóvara - i to nie tylko z powodu obecności na ekranie ulubionej aktorki hiszpańskiego reżysera. Bezmiar wręcz pulsuje emocjami i barwami, wypełniają go wyraziste postacie poszukujące swojej tożsamości. Pozornie zwykła rzeczywistość nabiera niezwykłego charakteru po przefiltrowaniu jej przez szczególną wyobraźnię Crialese.


Po pokazie filmu, w czwartek, 13 kwietnia, Małgorzata Sochań zaprasza na krótkie warsztaty baby dance. To zajęcia o charakterze tanecznym z elementami muzykoterapii skierowane do opiekunów i niemowlaków (od 0 do 3 roku życia). Podczas zajęć prowadząca będzie korzystała z instrumentów oraz własnego głosu, a także muzyki odtwarzanej. Zajęcia zaczną się od przywitania muzycznego, będą przeplatane tańcem intuicyjnym oraz zabawami muzyczno-ruchowymi.

Baranki w Pieluchach to seanse filmowe, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia zapraszamy do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.


BILETY: 21 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku w Kinie Pod Baranami!


O PROWADZĄCEJ WARSZTATY:

Małgorzata Sochań: Jestem animatorką kultury i muzykoterapeutką. Muzykoterapię studiowałam na Akademii Muzycznej w Katowicach. Ukończyłam także Laboratorium Choreoterapii u Alicji Gruszki Nowak, oraz wiele kursów z zakresu muzykoterapii (m.in relaksacja i wizualizacja w muzykoterapii, improwizacja w muzykoterapii, neuromuzykoterapia, Nordoff Robbins Music Therapy Summer School). Obecnie jestem w trakcie warsztatów z regulacji emocji, które są dla mnie bardzo pomocne w codziennym życiu. Uczestniczę też w szkoleniu z Języka Ruchu oraz rocznym kursie Świadome ciało i język ruchu u Agnieszki Sokołowskiej. Prywatnie jestem mamą rocznej Helenki. Pasjonuje mnie cisza, autentyczność i szczere relacje. Uwielbiam improwizować we wszelakich formach takich jak śpiew, taniec i gra na instrumentach.O FILMIE:

BEZMIAR | L'IMMENSITÀ
(Emanuele Crialese) IT/FR 2022, 97’MFF w Wenecji 2022: udział w konkursie głównym

Rzym, lata siedemdziesiąte XX wieku, czasy ważnych zmian społecznych i kulturalnych. Rodzina Borghetti właśnie wprowadziła się do jednego z nowo wybudowanych bloków mieszkalnych. Materialny dostatek i piękny widok z okna nie są jednak gwarantami rodzinnego szczęścia.

Nastoletnia Andrea zaczyna udawać przed nowymi znajomymi, że jest chłopcem. Czuje się przytłoczona brzemieniem konserwatywnego, katolickiego wychowania oraz narzucanymi przez społeczeństwo rolami. Uczucie niespełnienia podziela jej matka (w tej roli znakomita Penélope Cruz), tkwiąca w pozbawionym miłości, przemocowym związku. Bohaterki wspólnie inicjują iście młodzieńczy bunt, zrzucają z siebie trudy codzienności i wyzwalają emocje. Ich energia eksploduje w formie fantazyjnych sekwencji musicalowych, inspirowanych oglądanymi w telewizji programami.

 

ZWIASTUN:
 

 

 

MiastoDzieci.pl

CzasDzieci.pl

http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg

 


Bookmark and Share

archiwum