kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Sundown

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #303
SUNDOWN (reż. Michel Franco)
pokaz filmu i dyskusja
czwartek, 6 kwietnia 2023, godz. 23.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13396_0.jpg

Niepokojący i tajemniczy Sundown Michela Franco będzie tematem spotkania Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego w czwartek, 6 kwietnia. Pokaz tego intrygującego studium człowieka w poszukiwaniu sensu życia i wewnętrznego spokoju w szczególnie niesprzyjających chwilach poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się tradycyjna dyskusja. Bilety dla studentów: 16 zł.

Najnowszy film Michela Franco (Opiekun, Nowy porządek - oba do zobaczenia online w E-Kinie Pod Baranami) był objawieniem Festiwalu w Wenecji. Sundown w zaskakujący sposób łączy thriller z love story, gwałtowne zwroty akcji łagodząc czułą melancholią. Opowieść o wakacjach w Acapulco pełna jest narracyjnych zakrętów, za którymi czekają nagłe objawienia, chwile grozy, oszałamiające zachody słońca i radykalne decyzje.

Sundown to kolejne ekranowe spotkanie Michela Franco z Timem Rothem, dla którego to bez wątpienia jedna z najwybitniejszych ról w dorobku. Jego Neil do końca nie zdradza swoich tajemnic, w czym wspiera go reżyser, zwodząc widza i myląc tropy. W roli siostry głównego bohatera wystąpiła Charlotte Gainsbourg.

Film Sundown zostanie zaprezentowany w ramach Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego - cyklu stworzonego z myślą o studentach. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie.

Gospodynią spotkania wokół filmu będzie Dominika Uliszak - studentka organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej w Katowicach.

Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy szot w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).  


BILETY dla studentów: 16 zł


O FILMIE:
SUNDOWN | SUNDOWN
(Michel Franco) FR/SE/MX 2021, 82’FF w El Gounie 2021: Najlepsza fabuła
MFF w Chicago: Najlepszy film (nominacja)
FF w Londynie: Najlepszy film (nominacja)
MFF w Wenecji 2021: Udział w konkursie głównym


Alice (Charlotte Gainsbourg) i Neil (Tim Roth) spędzają urlop w słynnym meksykańskim kurorcie. Luksusową sielankę przerywa niespodziewany telefon, który zmusi ich do zmiany planów, a w głowie Neila pojawi się pokusa, by całkowicie zmienić swoje życie. Rozgrywający się pomiędzy luksusem i nędzą, przywilejem i jego brakiem, pełnią życia i jego zachodem Sundown stawia najważniejsze pytania o to, co naprawdę czyni nas szczęśliwymi. Pieniądze? Miłość? Więzi? A może ich brak?


ZWIASTUN:

PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum