kpb

NAJLEPSZE KRÓTKIE METRAŻE 2022, vol. 1 - pokaz specjalny

NAJLEPSZE KRÓTKIE METRAŻE 2022, vol. 1
pokaz specjalny
piątek, 24 marca 2023, godz. 18.30
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13348_2.jpg

Victoria, Wróbel i Followers. Odpalaj lajwa to trzy znakomite krótkie metraże, prezentowane w ubiegłym roku na Festiwalu w Gdyni. Te wyprodukowane przez Studio Munka tytuły będzie można zobaczyć w naszym Kinie w piątek, 24 marca. W filmach występują m.in. Katarzyna Figura, Piotr Głowacki i Katarzyna Herman.  

Wyprodukowane przez Studio Munka w ramach programu Trzydzieści Minut filmy Victoria, Wróbel oraz Followers. Odpalaj lajwa weszły w skład zestawu NAJLEPSZE KRÓTKIE METRAŻE 2022 vol. 1, który w marcu pojawi się na ekranach polskich kin. W naszym Kinie te nagradzane krótkie formy będzie można zobaczyć w piątek, 24 marca.

Pokaz otworzy film Victoria Karoliny Porcari, uznany za najlepszy krótki metraż na ubiegłorocznym Festiwalu w Gdyni i 62. Krakowskim Festiwalu Filmowym. Ta opowieść o namiętności i wyzwoleniu, pomysłowo gra z wizerunkiem Katarzyny Figury, która przez lata była określana mianem „ikony seksu”. Wróbel Marcina Janosa Krawczyka to intrygująca historia, w której impulsem do diametralnej zmiany w życiu lokalnego pijaczka jest przyjazd ekipy filmowej ze stolicy. Ostatni z prezentowanych tytułów, Followers. Odpalaj lajwa, został uhonorowany w Gdyni Nagrodą Specjalną Jury w Konkursie Młodego Kina. Reżyser Jakub Radej zastanawia się w nim nad siłą oddziaływania mediów społecznościowych oraz pogonią młodych ludzi za internetową popularnością.

Wszystkie trzy filmy zostaną zaprezentowane z angielskimi napisami.
Łączny czas trwania pokazu: 82 minuty.


BILETY:
26 zł (normalny)
21 zł (ulgowy)
18 zł (klubowy/senior)


O FILMACH:

VICTORIA | VICTORIA
(Karolina Porcari) PL 2022, 28’
https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13338_3.jpg

62. Krakowski Festiwal Filmowy: światowa premiera, Srebrny Smok dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego
47. FPFF w Gdyni: Nagroda im. Lucjana Bokińca za Najlepszy Film Konkursu Młodego Kina, Nagroda firmy Dr Irena Eris za najodważniejsze spojrzenie
25. Festiwal Filmu Muzyki i Malarstwa „Lato z Muzami”: Grand Prix Konkursu Filmowa Młoda Polska
Nagroda im. Jana Machulskiego: nominacja w kategorii Najlepszy scenariusz


Opowieść o Amelii (Katarzyna Figura) - atrakcyjnej kobiecie w średnim wieku, która od lat żyje w małżeństwie z rekonstruktorem średniowiecznych bitew (Piotr Cyrwus). Związek dawno już popadł w rutynę... Pięćdziesięciolatka nie jest świadoma własnych pragnień i potrzeb. To, co przez całe życie pozostawało uśpione, zacznie budzić się wraz ze znalezieniem tajemniczej przesyłki pod drzwiami mieszkania... Przesyłki, która trafić miała w ręce "wyzwolonej" sąsiadki Wioli (Małgorzata Bogdańska).


WRÓBEL | SPARROW
(Marcin Janos Krawczyk) PL2022, 25’
https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13338_0.jpg

Jaśliska, wieś na Podkarpaciu. Wróbel (Dariusz Toczek), mężczyzna w średnim wieku, zniszczył swoje relacje z żoną i dwunastoletnim synem, popadając w pogłębiający się alkoholizm. Przyjazd ekipy filmowej, realizującej zdjęcia w małej miejscowości, i propozycja zagrania epizodu w filmie stają się dla mężczyzny szansą na wyjście z kryzysu i odzyskanie rodziny. Czy spotkanie z filmowcami odmieni jego dotychczasowe życie?FOLLOWERS. ODPALAJ LAJWA | FOLLOWERS. LIVE SHOOTING
(Jakub Radej) PL 2022, 29’
https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13338_1.jpg

47. FPFF w Gdyni: Nagroda Specjalna Jury w Konkursie Młodego Kina
Nagroda im. Jana Machulskiego: nominacje w kategorii Najlepszy aktor (Adam Borysowicz i Ignacy Liss)


W Europejskim Liceum Społecznym rozpoczyna się rok szkolny. Będzie wyjątkowo, ponieważ ma przyjechać noblistka Olga Tokarczuk. Będzie wyjątkowo, bo licealista Adam (Ignacy Liss) i jego kolega z internetu mają szczególny plan na transmisję on-line.


ZWIASTUN:
PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum