kpb

Spotkanie Filozoficzne: Sundown (przedpremiera!)

SPOTKANIE FILOZOFICZNE:
SUNDOWN (reż. Michel Franco)

pokaz przedpremierowy
23 marca 2023, godz. 20.15
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13345_2.jpg

Niepokojący i tajemniczy film Sundown Michela Franco będzie inspiracją do dyskusji podczas marcowej odsłony cyklu Spotkań Filozoficznych w naszym Kinie. Prezentowany na Festiwalu w Wenecji, najnowszy tytuł w dorobku twórcy Opiekuna i Nowego porządku, wypełniony jest gorzkimi refleksjami na temat relacji klasowych, rozkładu więzi oraz zobojętnienia na problemy współczesnego świata. Dyskusję po seansie poprowadzi filozofka, Anna Piskorska.

Najnowszy film Michela Franco (Opiekun, Nowy porządek - oba do zobaczenia online w E-Kinie Pod Baranami) był objawieniem Festiwalu w Wenecji. Sundown w zaskakujący sposób łączy thriller z love story, gwałtowne zwroty akcji łagodząc czułą melancholią. Opowieść o wakacjach w Acapulco pełna jest narracyjnych zakrętów, za którymi czekają nagłe objawienia, chwile grozy, oszałamiające zachody słońca i radykalne decyzje.

Sundown to kolejne ekranowe spotkanie Michela Franco z Timem Rothem, dla którego to bez wątpienia jedna z najwybitniejszych ról w dorobku. Jego Neil do końca nie zdradza swoich tajemnic, w czym wspiera go reżyser, zwodząc widza i myląc tropy. W roli siostry głównego bohatera wystąpiła Charlotte Gainsbourg.

Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem, którą poprowadzi mgr Anna Piskorska z Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Spotkania Filozoficzne to cykl będący okazją do rozmowy o filozofii, kulturze i kinie. Celem spotkań jest spojrzenie na najnowsze światowe premiery z pogłębionej perspektywy. Realizowane we współpracy z Gutek Film pokazy od kilku lat odbywają się w Kinie Pod Baranami.


BILETY:
26 zł (normalny)
21 zł (ulgowy)
18 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:

SUNDOWN | SUNDOWN
(Michel Franco) FR/SE/MX 2021, 82’FF w El Gounie 2021: Najlepsza fabuła
MFF w Chicago: Najlepszy film (nominacja)
FF w Londynie: Najlepszy film (nominacja)
MFF w Wenecji 2021: Udział w konkursie głównym


Alice (Charlotte Gainsbourg) i Neil (Tim Roth) spędzają urlop w słynnym meksykańskim kurorcie. Luksusową sielankę przerywa niespodziewany telefon, który zmusi ich do zmiany planów, a w głowie Neila pojawi się pokusa, by całkowicie zmienić swoje życie. Rozgrywający się pomiędzy luksusem i nędzą, przywilejem i jego brakiem, pełnią życia i jego zachodem Sundown stawia najważniejsze pytania o to, co naprawdę czyni nas szczęśliwymi. Pieniądze? Miłość? Więzi? A może ich brak?


ZWIASTUN:

PATRONAT MEDIALNY:
Magazyn Filozofuj!
Bookmark and Share

archiwum