kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Braty

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina:
Braty (reż. Marcin Filipowicz)
pokaz z udziałem kierowniczki produkcji, Aleksandry Musiał
sobota, 22 kwietnia 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranamihttps://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13343_0.jpg

Braty to wypełniony muzyką, intymny portret dorastania z deskorolką w tle. Pełnometrażowy debiut reżyserski Marcina Filipowicza będzie tematem kwietniowego Spotkania Młodych Amatorów Kina. W sobotę, 22 kwietnia, pokaz poprzedzi prelekcja jednego z uczestników, a po seansie odbędzie się dyskusja z udziałem Aleksandry Musiał, kierowniczki produkcji i pomysłodawczyni SMAKu. Bilety dla uczniów: 16 zł.

Kameralny, czarno-biały film Braty to osadzona w deskorolkowym świecie opowieść o dorastaniu. Jej bohaterami są nastoletni bracia, którzy niedawno stracili matkę, a uciekający w narkotyki ojciec nie jest dla nich wsparciem. Chłopcy spędzają czas, włócząc się po ulicach, jeżdżąc na deskach i imprezując. Nie zdają sobie sprawy, że wkrótce czeka ich trudny egzamin z braterstwa.

Braty to pełnometrażowy debiut Marcina Filipowicza, który w wywiadach przyznaje: Nie chciałem wdawać się w dyskusję na temat tego, co znaczy być młodym człowiekiem w XXI w. To nie jest film o ich roli w społeczeństwie, ich statusie. Tylko o nich. O tym, co się dzieje między nimi. Niezależnie, jakie mamy czasy, przeżycia w danym wieku są podobne.

Niezwykle ważnym elementem filmu jest ścieżka dźwiękowa, za której kształt odpowiada kompozytor i producent hip-hopowy Noon. W filmie Braty usłyszeć można również utwory takich artystów, jak Pezet, Waglewski Fisz Emade, Tricky czy Syny.

W roli głównej wystąpił znany z filmu Hiacynt i serialu W głębi lasu Hubert Miłkowski. Na ekranie towarzyszą mu Marta Stalmierska (Apokawixa, Johnny), Sebastian Dela (W lesie dziś nie zaśnie nikt, Zadra) oraz Cezary Łukaszewicz (Sonata).

Kierowniczką produkcji filmu jest Aleksandra Musiał - absolwentka V Liceum Ogólnokształcącego i pomysłodawczyni SMAKu, która weźmie udział w rozmowie po filmie.

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina to dyskusyjny klub filmowy, w którym kochający kino młodzi widzowie mogą oglądać premierowe nowości, a po seansie - w luźnej atmosferze - dyskutować o tym, co zobaczyli.

Gospodynią spotkania z filmem Braty będzie Iga Szumilas - Młoda Ambasadorka Kina Pod Baranami, uczennica XIII Liceum Ogólnokształcącego i skejterka.
BILETY dla uczniów: 16 zł

ZIELONA KARTA
Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami, przysługuje 1 stempel na Zielonej Karcie (do odebrania w kasie Kina). Pięć stempli to jedna darmowa wejściówka na wybrany film.

O FILMIE:

BRATY | BRATY
(Marcin Filipowicz) PL 2022, 82'


Młodzi i Film 2022: Udział w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych


Filip (Hubert Miłkowski) ma siedemnaście lat. Nade wszystko kocha jeździć na desce. Od zawsze żyje w cieniu starszego o dwa lata brata Bartka (Sebastian Dela). Chłopaki muszą poradzić sobie z niedawną stratą matki i z ojcem (Cezary Łukaszewicz), który pogrążony w żałobie i depresji izoluje się od świata, uciekając w narkotyki. Przedwcześnie zmuszeni do odpowiedzialności za samych siebie, „braty” łapią ostatnie momenty beztroski. W towarzystwie dziewczyny Bartka - Klaudii (Marta Stalmierska) - włóczą się po przedmieściach, jeżdżą na deskorolce, kręcą blanty i imprezują, uprawiając seks w pierwszych samochodach, paląc ich gumy. Nie zdają sobie sprawy, że niebawem czeka ich trudny egzamin z braterstwa.
 


PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum