kpb

Dojrzałe Kino: Godland

środa, 18 stycznia 2023, godz. 11.00
Kino Pod BaranamiZapraszamy na kolejny pokaz w ramach cyklu Dojrzałe Kino. W środę, 18 stycznia, tradycyjnie o godzinie 11.00, zostanie zaprezentowany film Godland Hlynura Pálmasona, rozgrywający się wśród spektakularnych pejzaży Islandii. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.


Głównym bohaterem filmu Godland jest pochodzący z Danii ksiądz (Elliott Crosset Hove), który zmierza do swojej nowej, islandzkiej parafii. W drodze towarzyszy mu lokalny przewodnik Ragnar (Ingvar Sigurðsson) oraz aparat fotograficzny, którym młody duchowny uwiecznia niezwykłą krainę i jej mieszkańców.


Rozgrywający się pod koniec XIX wieku film, inspirowany najstarszymi zachowanymi fotografiami Islandii, odwołuje się do trudnej, islandzko-duńskiej historii. Ukazuje skomplikowane relacje władzy i poddaństwa, zderza naturę z kulturą i zastanawia się nad zagadnieniem instytucjonalizacji wiary.


Reżyserem filmu Godland jest Hlynur Pálmason - twórca filmów Zimowi bracia oraz Biały, biały dzień.


Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.


BILETY dla seniorów: 18 zł


O FILMIE:

GODLAND | VANSKABTE LAND
(Hlynur Pálmason) DK/IS/FR/SE 2022, 143’

Prezentowany w Cannes w 2022 roku nowy film Hlynura Pálmasona, jednego z najciekawszych reżyserów islandzkich, autora Zimowych braci i Białego, białego dnia. Pod koniec XIX wieku duński ksiądz wyrusza do odległej części Islandii z zamiarem wybudowania kościoła. W czasie podróży fotografuje mieszkańców wyspy, powoli ich poznając. Im bardziej zagłębia się w bezlitosny krajobraz, tym bardziej traci z oczu swój cel, misję i moralność.

  


ZWIASTUN:


 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum