kpb

Baranki w pieluchach: Lunana. Szkoła na końcu świata

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
LUNANA. SZKOŁA NA KOŃCU ŚWIATA
(reż. Pawo Choyning Dorji)

czwartek, 19 stycznia 2023, godz. 11.00

Kino Pod Baranami

 

 

Zapraszamy na kolejny pokaz w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. W czwartek, 19 stycznia, tradycyjnie o godzinie 11.00, zostanie zaprezentowany pierwszy w historii Bhutanu film, który został nominowany do Oscara - Lunana. Szkoła na końcu świata.


Lunana. Szkoła na końcu świata to filozoficzna przypowieść o mądrości, cierpliwości i dokonywaniu życiowych wyborów. Główny bohater filmu marzy o emigracji do Australii, jednak zanim wyjedzie, musi przez rok pracować jako nauczyciel w odciętej od świata wiosce w Bhutanie. Choć początkowo myśli o ucieczce, z czasem zaczyna zmieniać swoją opinię o tym wyjątkowym miejscu.


Lunana. Szkoła na końcu świata to świetnie oceniony przez krytyków film pełen zapierających dech w piersiach krajobrazów, subtelnego humoru oraz pozytywnych emocji, nakręcony w Bhutanie - kraju, który uchodzi za najszczęśliwszy na świecie


BILETY: 21 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku w Kinie Pod Baranami!

  


O FILMIE:

LUNANA. SZKOŁA NA KOŃCU ŚWIATA
| LUNANA: A YAK IN THE CLASSROOM
(Pawo Choyning Dorji) BT/CN 2019, 110’Oscary 2022 - nominacja: Najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy


Mieszkający w stolicy Bhutanu Ugyen ma jasno sprecyzowany plan na życie. Mężczyzna marzy o karierze piosenkarza i w tym celu planuje wyjechać do Australii. Zanim jednak będzie mógł to zrobić, musi odbyć ostatni rok rządowej służby nauczycielskiej.


Decyzją przełożonych trafia do najbardziej odległej wiejskiej szkoły. Położone na wysokości pięciu tysięcy metrów miejsce nie ma nic wspólnego z wygodnym życiem, jakie do tej pory prowadził. Nie ma tam elektryczności, brakuje jakichkolwiek materiałów edukacyjnych, a w klasie, w której ma prowadzić zajęcia, obok swoich podopiecznych spotkać może… jaka.


Choć początkowo Ugyen chce jak najszybciej stamtąd uciec, zaangażowanie młodych uczniów, ale też serdeczność i niesamowita siła mieszkańców wioski sprawiają, że zaczyna zmieniać opinie o tym wyjątkowym miejscu.


ZWIASTUN:


 


 

 

 

 

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl   

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg      

 

PARTNERZY:

                           
              

Bookmark and Share

archiwum