kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Aftersun (przedpremiera!)

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #292
pokaz przedpremierowy
AFTERSUN (reż. Charlotte Wells)
pokaz filmu i dyskusja
czwartek, 19 stycznia 2023, godz. 23.00
Kino Pod Baranamihttps://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13234_0.jpg

W czwartek, 19 stycznia, zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Aftersun w ramach cyklu Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Charlotte Wells stworzyła subtelną, choć podszytą niepokojem opowieść o rodzicielstwie, rozgrywającą się w turystycznym kurorcie. Seans poprzedzi prelekcja, a po projekcji odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 16 zł.

Aftersun to pełnometrażowy debiut szkockiej reżyserki Charlotte Wells, łączący wątki autobiograficzne z głęboką refleksją na temat rodzicielstwa i pamięci. To jakby kartka z pamiętnika, wrażeniowa i impresyjna, pełna niedopowiedzeń i chwytających za serce momentów.

Głównymi bohaterami Aftersun są Calum i jego córka Sophie, którzy wyjeżdżają do tureckiego kurortu. Podczas wspólnych wakacji, które nagrywają na kasecie VHS, stają się sobie bliżsi niż kiedykolwiek.

Aftersun zostało okrzyknięte czarnym koniem bieżącego sezonu nagród. Szczególne zachwyty wobec filmu budzi niezwykła atmosfera - daleka od wakacyjnej beztroski - oraz duet aktorski: Paul Mescal, znany z Córki oraz serialu Normalni ludzie i debiutantka Francesca Corio.

Premiera filmu: 27 stycznia 2023

Film Aftersun zostanie zaprezentowany przedpremierowo w ramach Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego - cyklu stworzonego z myślą o studentach. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie.

Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).  


BILETY dla studentów: 16 zł


O FILMIE:

AFTERSUN | AFTERSUN
(Charlotte Wells) GB/US 2022, 96'Film Independent 2023 - nominacja: Najlepsze zdjęcia, Najlepszy debiut aktorski (Francesca Corio), Najlepszy film debiutancki, Najlepszy montaż,  Najlepszy występ pierwszoplanowy (Paul Mescal)
BIFA 2022 - wygrana: Najlepszy brytyjski film niezależny, Najlepszy reżyser (Charlotte Wells), Najlepszy scenariusz (Charlotte Wells), Najlepsze zdjęcia, Najlepszy kierownik muzyczny, Najlepszy montażCzarny koń sezonu nagród, 7 nagród BIFA, w tym dla Najlepszego Filmu, 4 nominacje Gotham Awards, 5 nominacji Film Independent Spirit Awards, jedno z największych olśnień tegorocznych festiwali, od Cannes aż do Toronto. Paul Mescal (Normalni ludzie, Córka) w zachwycającej roli godnej Oscara i w fenomenalnym duecie z debiutującą na wielkim ekranie Frankie Corio.

Młody ojciec Calum i jego 9-letnia córka Sophie spędzają wakacje w tureckim kurorcie. Pływają w basenie, opalają się, zwiedzają okoliczne atrakcje turystyczne, rozmawiają.  Sobą bardzo zżyci. Beztroską atmosferę leniwych wakacji zaburza jednak bliżej nieokreślony niepokój.


ZWIASTUN:PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum