kpb

Lunana. Szkoła na końcu świata - pokaz filmu i spotkanie z podróżnikami

LUNANA. SZKOŁA NA KOŃCU ŚWIATA
(reż. Pawo Choyning Dorji)

pokaz filmu i spotkanie z podróżnikami
wtorek, 17 stycznia 2023, godz. 18.00
Kino Pod Baranamihttps://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13233_2.jpg


Pierwszy w historii Bhutanu film, który został nominowany do Oscara, będzie można oglądać w naszym Kinie od 13 stycznia. We wtorek, 17 stycznia, odbędzie się specjalny pokaz i spotkanie z podróżnikami - Olą Stodółką i Kubą Szczęśniakiem - którzy w 2022 roku odwiedzili ten wyjątkowy kraj, leżący na południowych stokach Himalajów.
 

Lunana. Szkoła na końcu świata to filozoficzna przypowieść o mądrości, cierpliwości i dokonywaniu życiowych wyborów. Główny bohater filmu marzy o emigracji do Australii, jednak zanim wyjedzie, musi przez rok pracować jako nauczyciel w odciętej od świata wiosce w Bhutanie. Choć początkowo myśli o ucieczce, z czasem zaczyna zmieniać swoją opinię o tym wyjątkowym miejscu.


Lunana. Szkoła na końcu świata to świetnie oceniony przez krytyków film pełen zapierających dech w piersiach krajobrazów, subtelnego humoru oraz pozytywnych emocji, nakręcony w Bhutanie - kraju, który uchodzi za najszczęśliwszy na świecie.


Od 13 stycznia film Lunana. Szkoła na końcu świata będzie wyświetlany w naszym Kinie.


We wtorek, 17 stycznia, po seansie z widzami spotkają się podróżnicy, Ola Stodółka i Kuba Szczęśniak, którzy opowiedzą o historii, kulturze i naturze Bhutanu i zaprezentują zdjęcia ze swojej wyprawy.


BILETY:

24 zł (normalny)
21 zł (ulgowy)
18 zł (senior)
16 zł (klubowy)


O GOŚCIACH:

Ola Stodółka - lokalna patriotka z Podkarpacia osiadła w Krakowie. Zawodowo działa w obszarach mody i grafiki. Prowadzi autorską markę UADO z ubraniami o tematyce feministycznej i ekologicznej. Śpiewa ludowe pieśni i trzyma kręgi kobiet. Weganka, która najlepiej czuje się na łonie natury.


Kuba Szczęśniak - podróżnik, fotograf, religioznawca. Na podróżniczych szlakach od najmłodszych lat (odwiedził ponad 100 krajów i terytoriów). Od lat prowadzi projekty charytatywne własnego autorstwa, np. Mistrzostwa Świata w Pływaniu do Tyłu.


O FILMIE:

LUNANA. SZKOŁA NA KOŃCU ŚWIATA
| LUNANA: A YAK IN THE CLASSROOM
(Pawo Choyning Dorji) BT/CN 2019, 110’Oscary 2022 - nominacja: Najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy


Mieszkający w stolicy Bhutanu Ugyen ma jasno sprecyzowany plan na życie. Mężczyzna marzy o karierze piosenkarza i w tym celu planuje wyjechać do Australii. Zanim jednak będzie mógł to zrobić, musi odbyć ostatni rok rządowej służby nauczycielskiej.


Decyzją przełożonych trafia do najbardziej odległej wiejskiej szkoły. Położone na wysokości pięciu tysięcy metrów miejsce nie ma nic wspólnego z wygodnym życiem, jakie do tej pory prowadził. Nie ma tam elektryczności, brakuje jakichkolwiek materiałów edukacyjnych, a w klasie, w której ma prowadzić zajęcia, obok swoich podopiecznych spotkać może… jaka.


Choć początkowo Ugyen chce jak najszybciej stamtąd uciec, zaangażowanie młodych uczniów, ale też serdeczność i niesamowita siła mieszkańców wioski sprawiają, że zaczyna zmieniać opinie o tym wyjątkowym miejscu.


ZWIASTUN:
PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum