kpb

Baranki w pieluchach: W trójkącie

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
W TRÓJKĄCIE (reż. Ruben Östlund)
czwartek, 12 stycznia 2023, godz. 11.00

Kino Pod Baranami

 

 

Zapraszamy na kolejny pokaz w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. W czwartek, 12 stycznia, tradycyjnie o godzinie 11.00, zostanie zaprezentowany film W trójkącie Rubena Östlunda. Twórca The Square zabiera widzów w luksusowy rejs po szmaragdowych morzach, który przemienia się w zaskakującą jazdę bez trzymanki.


W trójkącie to szalona, przewrotna czarna komedia, będąca satyrą na współczesność i rządzące nią zasady. Reżyser Ruben Östlund - twórca Turysty i The Square - tym razem zabiera widzów do świata niepojętego bogactwa i dostatku, którego ucieleśnieniem jest luksusowy statek, pełen barwnych postaci. Na jego pokładzie spotkać można wiecznie pijanego kapitana (Woody Harrelson) czarującą parę emerytowanych handlarzy bronią, rubasznego rosyjskiego oligarchę (Zlatko Buric), aspirującą influencerkę (Charlbi Dean) i początkującego modela (Harris Dickinson). Wkrótce wszystko wywróci się do góry nogami, a dotychczasowe układy zyskają zupełnie nowe oblicze.


W nagrodzonym Złotą Palmą na Festiwalu w Cannes filmie Ruben Östlund nawiązuje do klasycznego motywu “statku szaleńców”, ujętego m.in. na obrazie Hieronima Boscha. Szwedzki reżyser wywołuje u widzów istną feerię emocji: śmiech, rozbawienie, szok, obrzydzenie. Ukazuje w krzywym zwierciadle nierówności społeczne, bezlitośnie wytykając wszystkie ludzkie przywary.


Nie bądźcie tacy zarozumiali, jeśli chodzi o kino arthouse'owe tylko dlatego, że rzekomo porusza ono poważne tematy. Czas [...] być normalnymi ludźmi i rozmawiać o tym, co nas interesuje, tak samo, jak rozmawiamy o tym przy stole. Wszyscy, których znam, uwielbiają zabawne i inteligentne rozmowy na poważne tematy i nie trzeba przy tym robić smutnej miny, aby pokazać swoje obawy - stwierdził reżyser w wywiadzie.



BILETY: 21 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku w Kinie Pod Baranami!

  


O FILMIE:

W TRÓJKĄCIE | TRIANGLE OF SADNESS
(Ruben Östlund) SE/GB/FR/DE 2022, 147'
 

MFF w Cannes 2022: Złota Palma
Europejska Nagroda Filmowa 2022 - wygrane: Najlepszy europejski film roku, Najlepszy europejski aktor roku (Zlatko Buric), Najlepszy europejski reżyser roku (Ruben Östlund), Najlepszy europejski scenarzysta roku (Ruben Östlund)
Złote Globy 2023 - nominacje: Najlepsza komedia lub musical, Najlepsza aktorka drugoplanowa (Dolly De Leon)

 

 

Ruben Östlund (Turysta, The Square), już po raz drugi nagrodzony canneńską Złotą Palmą, zabiera nas w szalony rejs luksusowym statkiem z piękną gwiazdką Instagrama Yayą (Charlbi Dean), początkującym modelem Carlem (Harris Dickinson) oraz wiecznie pijanym kapitanem (Woody Harrelson). Na statku bawią się celebryci i bogacze – emerytowani handlarze bronią, rosyjski król nawozu, podstarzałe diwy i zrzędliwe milionerki. Rejs po szmaragdowych morzach zamienia się w jazdę bez trzymanki, przy której katastrofa Titanica to romantyczny wypadek przy pracy. Östlund żongluje rolami społecznymi bohaterów, demaskując ich próżność i egoizm, kpi z pustej sławy influencerów, wyśmiewa świat mody. W trójkącie to dzika komedia, niezwykle aktualna satyra i drapieżny komentarz do absurdalnych czasów, w których żyjemy.

 

ZWIASTUN:


 

 

 

 

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl   

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg      

 

PARTNERZY:

                           
              

Bookmark and Share

archiwum