kpb

Sylwestrowa Noc Filmowa 2008/2009

Sylwestrowa Noc Filmowa
31 grudnia 2008
Kino Pod Baranami


 
w programie:

 
OPOWIEDZ MI O DESZCZU
reż. Agnès Jaoui, Francja 2008, 94’

POCAŁUNEK O PÓŁNOCY
reż. Alex Holdridge, USA 2007, 90’

DRZAZGI
reż. Maciej Pieprzyca, Polska 2008, 103’

 

Bilety: 89 zł

 
- pokazy w Sali Czerwonej od godz. 22.00
- pokazy w Sali Niebieskiej od godz 22.10
- lampka szampana o północy
- bufet czynny całą noc

  

OPOWIEDZ MI O DESZCZU
reż. Agnès Jaoui, Francja 2008, 94’Agnes Jaoui, twórczyni niezapomnianych filmów Popatrz na mnie i Gustów i guścików,  powraca w wielkim stylu doskonałą komedią obyczajową o odwiecznej grze męsko-damskiej. Błyskotliwe dialogi i pełnokrwiści bohaterowie, których nie da się nie lubić, przywodzą na myśl filmy Woody’ego Allena. Opowiedz mi o deszczu to pełna humoru opowieść o ludziach, którzy szukają pomysłu na siebie i swoje życie. Reżyserka z właściwą sobie ironią, ale też czułością, portretuje swoich bohaterów. Oglądamy na ekranie współczesną wersję „wojny płci” w trakcie której okazuje się, że stereotypy dotyczące męskich i kobiecych ról w życiu są równie niezmienne, co zabawne.


POCAŁUNEK O PÓŁNOCY
reż. Alex Holdridge, USA 2007, 90’Nagroda Dziennikarzy – Festiwal OFF CAMERA Kraków 2008

Zaskakująca, wzruszająca i słodko-gorzka opowieść o dwojgu obcych ludzi, desperacko poszukujących miłości, zanim zegar wybije północ w tę jedyną noc w roku. Pocałunek o północy zabiera nas w zabawną podróż przez ulice Los Angeles, w ostatnią noc w roku.
Prosty, pełen inteligentnych dialogów i specyficznego humoru, film nakręcony na taśmie czarno-białej, który swoim klimatem przypomina Przed wschodem słońca Richarda Linklatera oraz filmy Jima Jarmuscha.

 
DRZAZGI
reż. Maciej Pieprzyca, Polska 2008, 103’33. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – Nagroda za debiut reżyserski
33. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – Nagroda za debiut aktorski – Karolina Piechota
33. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – Nagroda za montaż

Kilka dni z życia trojga młodych ludzi. Bartek właśnie kończy studia, Marta planuje ślub, Robert żyje sobotnim meczem ukochanego klubu. Ich życie wydaje się uporządkowane i przewidywalne. Jednak każdemu z bohaterów przydarzy się coś, co każe mu poważnie zrewidować dotychczasowy sposób myślenia o sobie i swojej przyszłości. Na pozór dzieli ich wszystko - status materialny, wykształcenie, aspiracje. Łączy jedno - każdy z nich szuka miłości.
Bookmark and Share

archiwum