kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Fabelmanowie

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #290:
FABELMANOWIE (reż. Steven Spielberg)

pokaz filmu i dyskusja
czwartek, 5 stycznia 2023, godz. 22.15
Kino Pod Baranami

 


Zapraszamy na pierwsze w 2023 roku spotkanie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Na ekranie Fabelmanowie - nostalgiczna opowieść, w której słynny reżyser Steven Spielberg zawarł własne wspomnienia z dzieciństwa. Projekcję w czwartek 5 stycznia poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 13 zł.

Fabelmanowie to osobista opowieść Stevena Spielberga o dorastaniu w powojennej rzeczywistości USA. Słynny reżyser zawarł w niej wiele własnych wspomnień z dzieciństwa, przedstawił swoje relacje z rodzicami oraz ogromną miłość do kina, która towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Fabelmanowie wypełnieni są mieszanką goryczy i melancholii, a także zawierają wiele nawiązań do słynnych filmów Spielberga, które rozpoznaje się już po jednej scenie.

Główny bohater filmu, Sammy Fabelman, przypadkiem poznaje dramatyczną rodzinną tajemnicę, a przy okazji odkrywa, że kino w niezwykły sposób pomaga odkrywać prawdę o naszych bliskich i o nas samych. W obsadzie Fabelmanów znaleźli się m.in.: Michelle Williams, Paul Dano, Seth Rogen i Judd Hirsch.

Film Fabelmanowie zostanie zaprezentowane w ramach Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego - cyklu stworzonego z myślą o studentach, który w tym roku świętuje swoje 10-lecie. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie.

 
Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).BILETY dla studentów: 13 złO FILMIE:

FABELMANOWIE | THE FABELMANS
(Steven Spielberg) US 2022, 151'
 


 

Historia o żyjącym w odosobnieniu chłopcu, Sammym Fabelmanie (Gabriel LaBelle), który dopiero definiuje swoje marzenia i podąża za nimi. Mocno formującym doświadczeniem jest dla niego odkrywanie kina, które zainteresuje go nie tylko z perspektywy widza, lecz także twórcy. I choć Sammy'ego wychowują kreatywni rodzice: pianistka Mitzi (Michelle Williams) i naukowiec Burt (Paul Dano), czasem ich wizje świata mocno się różnią.

 

ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

  

 

 PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum