kpb

Wystawa na Ekranie: Leonardo. Dzieła wszystkie

LEONARDO. DZIEŁA WSZYSTKIE 
(reż. Phil Grabsky)

czwartek, 5 stycznia 2023, godz. 20.15

Kino Pod Baranami

 


Wizjoner, wynalazca i prawdziwy człowiek renesansu. Leonardo da Vinci - jeden z najsłynniejszych artystów wszech czasów - to główny bohater dokumentu Leonardo. Dzieła wszystkie, który zostanie zaprezentowany w naszym Kinie. W tym wyjątkowym filmie reżyser Phil Grabsky odkrywa przed widzami tajemnice wszystkich istniejących dzieł włoskiego twórcy. Pokaz filmu: 5 stycznia.

 

Leonardo. Dzieła wszystkie to pełnometrażowy dokument zrealizowany z okazji 500. rocznicy śmierci wielkiego twórcy włoskiego renesansu (2 maja 1519 roku). W filmie zobaczyć można wszystkie ocalałe rysunki i obrazy Leonarda, w tym eksponowaną w Krakowie Damę z łasiczką.


Phil Grabsky już po raz drugi zajmuje się Leonardem. Jego pierwszy film z 2011 roku omawiał tylko dzieła artysty z okresu mediolańskiego. W Leonardo. Dzieła wszystkie reżyser zdecydowanie poszerzył obszar zainteresowań, przedstawiając wszystkie dzieła włoskiego artysty. Niektóre z nich nigdy przedtem nie były prezentowane szerokiej publiczności, a część została niedawno poddana renowacji.


Film Leonardo. Dzieła wszystkie skupia się również na życiu urodzonego w Toskanii twórcy, jego wynalazkach, umiejętnościach rzeźbiarskich, militarnym doświadczeniu i talencie do polityki. To dokument, który w pełni przedstawia jego historię.

 


BILETY:
30 zł (normalny)
25 zł (ulgowy)
23 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:

LEONARDO. DZIEŁA WSZYSTKIE 
| LEONARDO: THE WORKS
(Phil Grabsky) GB 2019, 90’

Leonardo da Vinci to bez wątpienia najbardziej znany artysta, teoretyk sztuki, pisarz, architekt i uczony wszech czasów. Jego geniuszowi poświęcono już niezliczone ilości dokumentów, programów telewizyjnych, reportaży i filmów fabularnych. Nadal jednak nie zbadano wystarczająco dokładnie najważniejszego elementu, który składa się na fenomen Leonarda - jego sztuki.


W filmie Leonardo. Dzieła wszystkie reżyser Phil Grabsky prezentuje wszystkie ocalałe obrazy i rysunki włoskiego mistrza. Zdjęcia do dokumentu realizowano na całym świecie, w tym w Muzeum Narodowym w Krakowie.

 

 

ZWIASTUN:

 

WCZEŚNIEJSZE POKAZY:

niedziela, 18 grudnia 2022, godz. 18.00
Kino Pod Baranami

czwartek, 29 grudnia 2022, godz. 18.00
Kino Pod Baranami

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum