kpb

Baranki w pieluchach: Na pełny etat

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
NA PEŁNY ETAT (reż. Éric Gravel)
czwartek, 8 grudnia 2022, godz. 11.00

Kino Pod Baranami

 

 

W czwartek, 8 grudnia, o godz. 11.00, rodzice niemowlaków obejrzą Na pełny etat - przejmująco prawdziwa opowieść o życiu w czasach kryzysu. W głównej roli wystąpiła gwiazda francuskiego kina, laureatka Cezara, Laure Calamy.

 

Uznany za najlepszego reżysera konkursu „Horyzonty” ubiegłorocznego weneckiego festiwalu Éric Gravel, w bardzo realistyczny sposób opowiada o dobrze znanych nam dzisiaj problemach – niepewności jutra, niestabilnym rynku pracy, społecznych niepokojach, braku bezpieczeństwa socjalnego.

 


BILETY: 16 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku w Kinie Pod Baranami!

  

O FILMIE:

NA PEŁNY ETAT | À PLEIN TEMPS
(Éric Gravel) Francja 2021, 87’

MFF w Wenecji 2021 - wygrana: Konkurs 'Horyzonty' - Najlepsza aktorka (Laure Calamy), Najlepszy reżyser (Eric Gravel), Nagroda Specjalna - Nagroda Fundacji "Persona, Lavoro, Ambiente" za film o tematyce dotyczącej środowiska lub pracy - wyróżnienie specjalne (Eric Gravel)


Julie (Laure Calamy) dokłada wszelkich starań, by pogodzić wychowanie dwójki dzieci z pracą w jednym z luksusowych paryskich hoteli. Nie jest to łatwe, zwłaszcza że mieszka poza miastem, a codzienne dojazdy zajmują jej sporo czasu w i tak napiętym już grafiku.


Kiedy wreszcie otwiera się przed nią szansa zawodowego awansu, jak na złość wybucha ogólnokrajowy strajk. System transportu publicznego, od którego uzależniona jest bohaterka, zostaje całkowicie sparaliżowany. Zdezorientowani ludzie tłoczą się na peronach i przystankach, coraz bardziej zniecierpliwieni całą sytuacją. Mimo tych przeszkód kobieta jest zdeterminowana, by dotrzeć na rozmowę kwalifikacyjną. Zdaje sobie sprawę, że ta szansa może się nie powtórzyć.

  
 

ZWIASTUN:

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl   

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg      

 

PARTNERZY:

                           
              

Bookmark and Share

archiwum