kpb

Do ostatniej kości - pokaz przedpremierowy

DO OSTATNIEJ KOŚCI
(reż. Luca Guadagnino)

pokaz przedpremierowy
czwartek, 24 listopada 2022, godz. 20.15
Kino Pod Baranami

 


Twórca Tamtych dni, tamtych nocy Luca Guadagnino powraca z nowym, na wskroś amerykańskim filmem. Do ostatniej kości - mistrzowska adaptacja powieści Camille DeAngelis - zostanie zaprezentowana u nas przedpremierowo w czwartek, 24 listopada. W rolach głównych: Timothée Chalamet i nagrodzona na festiwalu w Wenecji Taylor Russell.

 

W Do ostatniej kości włoski reżyser Luca Guadagnino (Tamte dni, tamte noce, Suspiria) zabiera widzów w podróż przez amerykański Midwest. Opustoszałe, bezkresne stany USA w filmie przemierza para żyjących na społecznym marginesie bohaterów: porzucona 16-latka Maren (w tej roli nagrodzona na festiwalu w Wenecji Taylor Russell) i buntowniczy Lee (Timothée Chalamet).


Do ostatniej kości łączy w sobie powieść inicjacyjną, romans i krwawy horror. Mimo szokujących elementów, oparty na wydanej w 2015 roku powieści Camille DeAngelis film przepełniony jest empatią i miłością.


Luca Guadagnino o Do ostatniej kości: W moim filmie nie chciałem szokować, bo tego nienawidzę. Byłem zainteresowany bohaterami. Bardzo głęboko rozumiem ich moralną walkę. Rozumiem, co się z nimi dzieje. Nie jestem po to, żeby kogokolwiek oceniać.


Premiera filmu: 25 listopada 2022


BILETY:
25 zł (normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:

DO OSTATNIEJ KOŚCI | BONES AND ALL
(Luca Guadagnino) IT/US 2022, 130’

MFF w Wenecji 2022 - wygrana: Nagroda im. Marcello Mastroianniego - Najlepszy debiut aktorski (Taylor Russell), Srebrny Lew - Najlepszy reżyser (Luca Guadagnino)
MFF w Wenecji 2022 - nominacja: Złoty Lew - Udział w konkursie głównym (Luca Guadagnino)


Najnowszy film Luki Guadagnino to opowieść o pierwszej miłości między Maren (Taylor Russell), młodą kobietą, uczącą się, jak przetrwać na marginesie społeczeństwa, a Lee (Timothée Chalamet), porywczym wyrzutkiem i włóczęgą.


W czasie wspólnej odysei na dystansie tysiąca mil poznają boczne drogi, ukryte zaułki i rozmaite pułapki Ameryki epoki Ronalda Reagana. Pomimo wysiłków, nie mogą jednak uciec od tragicznej przeszłości. Ostatecznie będą musieli zdecydować, czy ich uczucie jest w stanie pokonać ich odmienność.

 

ZWIASTUN:

 

 

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum