kpb

Baranki w pieluchach: IO (MOS)

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
IO (reż. Jerzy Skolimowski)
niedziela, 13 listopada 2022, godz. 11.00

Małopolski Ogród Sztuki
(ul. Rajska 12)

 

 

Zapraszamy na pokaz w ramach cyklu Baranki w Pieluchach w nowym terminie oraz miejscu. W niedzielę, 13 listopada, o godz. 11.00, w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki (ul. Rajska 12), rodzice niemowlaków obejrzą pełen empatii, głośny film IO Jerzego Skolimowskiego.

 

Baranki w Pieluchach debiutują w nowym terminie! Stworzony z myślą o rodzicach i niemowlakach cykl odbędzie się w najbliższą niedzielę (13 listopada) o godzinie 11.00 w sali kinowej MOS (ul. Rajska 12), dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu światło będzie delikatnie przygaszone, a dźwięk nieco przyciszony. Budynek wyposażony jest w windę, nie trzeba więc martwić się o transport wózków.


W ramach cyklu zaprezentowany zostanie film IO. To wyróżniony Nagrodą Jury na Festiwalu w Cannes film Jerzego Skolimowskiego nawiązujący do Na los szczęścia, Baltazarze! Roberta Bressona z 1966 roku. Polski reżyser pożycza z dzieła Francuza głównego bohatera, osiołka, którego wyprawia w podróż przez pełen brutalności i okrucieństwa świat.


Szary osiołek o melancholijnych oczach uparcie kroczy przed siebie, spotykając na swojej drodze ludzi dobrych i złych oraz doświadczając radości i bólu. Jego losem rządzi przypadek, który w sekundę zmienia szczęście w rozpacz, a smutek w nieoczekiwaną błogość. W podróży zwierzęciu towarzyszą m.in. Sandra Drzymalska, Mateusz Kościukiewicz i Isabelle Huppert.


Za ekspresyjną, kreacyjną stronę IO odpowiadają operator Michał Dymek i wybitna montażystka Agnieszka Glińska, a monumentalną, uwznioślającą muzykę skomponował Paweł Mykietyn. Film jest polskim kandydatem do Oscara 2023.


BILETY: 16 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku w Kinie Pod Baranami!

  

O FILMIE:

IO | EO
(Jerzy Skolimowski) PL 2022, 86'

MFF w Cannes 2022: Nagroda Jury, Cannes Soundtrack Award (najlepszy kompozytor)
Złote Lwy 2022 - nominacja: Złote Lwy - Udział w konkursie głównym (Jerzy Skolimowski)
Europejska Nagroda Filmowa 2022 - nominacja: Najlepszy europejski reżyser (Jerzy Skolimowski)


IO to zapierająca dech w piersiach odyseja, porywające kinowe doświadczenie i nakręcony z imponującym rozmachem obraz współczesnego świata. Film Jerzego Skolimowskiego stał się sensacją festiwalu w Cannes, skąd wyjechał z Nagrodą Jury. Opowieść o nas samych, odbijających się w oczach pewnego osiołka, zachwyciła artystyczną brawurą i młodzieńczą energią, choć firmuje ją swoim nazwiskiem 84-letni mistrz europejskiego kina. Podróż, w jaką zabiera nas Skolimowski, wiedzie przez całą Europę: od cyrku przez stadiony i parkingi dla tirów, po pałace. Od głupoty, przez przemoc, po przebłyski dobra i solidarności. Dzieło, które łączy realistyczne i wizjonerskie, przyziemne i metafizyczne, krytyczne i empatyczne; swoim rozmachem przypomina najwspanialsze obrazy Hieronima Boscha i Pietera Bruegla.  
 

ZWIASTUN:

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl   

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg      

 

PARTNERZY:

                           
              

Bookmark and Share

archiwum