kpb

Baranki Dzieciom: Filmowe Baranki - pokaz bajek i warsztaty plastyczne

BARANKI DZIECIOM: FILMOWE BARANKI
pokaz bajek i warsztaty plastyczne
w ramach Europejskiego Dnia Kina Artystycznego
niedziela, 13 listopada 2022, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 Zapraszamy najmłodszych widzów do uczestnictwa w specjalnej odsłonie cyklu Baranki Dzieciom pt. Filmowe Baranki. W niedzielę, 13 listopada, o godzinie 11.00, maluchy wraz z bohaterami polskich bajek poznają tajniki produkcji filmowej, a po seansie, w czasie warsztatów plastycznych z Justyną Droń, zamienią się w pionierów X muzy i wykonają własne kamery otworkowe (łac. camera obscura).

 

W czasie Filmowych Baranków - najbardziej kinofilskiej odsłony cyklu Baranki Dzieciom - maluchy zobaczą na ekranie przygody ulubionych bohaterów polskich bajek, którzy tym razem wprowadzą dzieci w świat mediów.


Po seansie, mali widzowie wezmą udział w warsztatach plastycznych, które poprowadzi Justyna Droń. W ich trakcie zamienią się w pionierów X muzy i wykonają własne kamery otworkowe (camera obscura).

 

Uczestnikami cyklu są dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

 


BILETY: 14 zł

 

PROGRAM:

POKAZ BAJEK (czas trwania: 40')

 

ZABAWY BOLKA I LOLKA: MALI FILMOWCY
(Józef Byrdy) PL 1976

Bolek i Lolek urządzają w szopie małe atelier. Do zabawy dołącza Tola. Nieprzewidziane wcześniej zdarzenia psują ustalone wcześniej sceny, a stary wentylator robi potworne zamieszanie i chłopcy zmuszeni są zrezygnować z filmowania.


REKSIO AKTOR
(Józef Ćwiertnia) PL 1972

Reksio ujawnia swój talent naśladując grę swego pana - aktora.
 

NASZ DZIADZIO: JAK ZOSTAŁEM AKTOREM FILMOWYM
(Wacław Wajser) PL 1967

Dziadzio opowiada wnuczkowi swoje przygody związane z filmem, w którym występował jako kaskader i uczestnik szalonych ucieczek i pogoni.
 

REKSIO TELEWIDZ
(Edward Wątor) Polska 1972

Reksio zafascynowany filmowymi przygodami Bolka i Lolka staje się namiętnym telewidzem. 

 

 

 

WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania ok. 40')

Warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonają własne kamery otworkowe (łac. camera obscura), poprowadzi Justyna Droń - związana z Cricoteką artystka i animatorka zajmująca się alternatywną edukacją artystyczną i szeroko rozumianą ekspresją twórczą.

 

 

 

 

PATRON MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum