kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Słoń (przedpremiera!)

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #286
SŁOŃ (reż. Kamil Krawczycki)
przedpremierowy pokaz filmu i dyskusja

czwartek, 17 listopada 2022, godz. 22.45
Kino Pod Baranami

 

 
Kolejna odsłona Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego w czwartek, 17 listopada. Studenci obejrzą przedpremierowo film Słoń Kamila Krawczyckiego, będący uniwersalną historią miłosną rozgrywającą się u stóp Tatr. Pełnometrażowy debiut młodego reżysera został uznany za najlepszy film mikrobudżetowy na tegorocznym Festiwalu w Gdyni. Pokaz poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 13 zł.

 

Słoń opowiada prostą, a zarazem niezwykle poruszającą historię miłości dwóch młodych chłopaków, którzy spotykają się w małej miejscowości na Podhalu. Obaj znajdują się w niełatwej sytuacji, a codzienność rzuca im liczne kłody pod nogi, jednak rodzące się uczucie wkrada się w ich życie niczym pierwsze promienie porannego słońca.


Słoń to debiut Kamila Krawczyckiego - reżysera i scenarzysty pochodzącego z Podhala, absolwenta reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz kierunku Script w Szkole Wajdy. W obsadzie filmu znaleźli się: Jan Hrynkiewicz (Boże Ciało, Sala samobójców. Hejter), Paweł Tomaszewski (Teściowie, Bo we mnie jest seks) oraz Ewa Skibińska (Interior, Matka Teresa od kotów).


Reżyser o filmie: Przede wszystkim jest to historia dająca głos polskim queerowym bohaterom. Pomimo iż problemy związane z wchodzeniem w dorosłość czy opuszczeniem domu rodzinnego są uniwersalne, to jednak osoby queerowe zmagają się z dodatkowymi ciężarami jak coming out czy wykluczenie ze strony rodziny. Do tego w Polsce słyszą z ust prezydenta, że są ideologią czy też dostają feedback z internetu, że 140 tysięcy rodaków podpisało się pod ustawą „Stop LGBT”.


Gospodynią spotkania będzie Zuzanna Świątek - studentka Tekstów Kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim.


Słoń zostanie zaprezentowany przedpremierowo w ramach Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego - cyklu stworzonego z myślą o studentach, który w tym roku świętuje swoje 10-lecie. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie.


Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).


BILETY dla studentów: 13 zł


O FILMIE:

SŁOŃ | SŁOŃ
(Kamil Krawczycki) PL 2022, 93’

47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni: najlepszy film w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych


Bartek prowadzi małe gospodarstwo na Podhalu. Kiedy opuścił ich ojciec, matka się załamała, a on musiał zostać głową rodziny. W każdej wolnej chwili zajmuje się ukochanymi końmi. Pewnego dnia umiera ich sąsiad i jego syn Dawid przyjeżdża na pogrzeb. Bartek jest zafascynowany mężczyzną i jego beztroską. Pierwsza miłość zmusza go do podjęcia decyzji, czy jest gotowy, żeby sięgnąć po swoją wolność.


Film prezentowany z angielskimi napisami.


ZWIASTUN:

 

 

 PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum