kpb

Moonage daydream - pokaz filmu i impreza w klubie Betel

MOONAGE DAYDREAM (reż. Brett Morgen)
pokaz filmu i impreza w klubie Betel
piątek, 25 listopada 2022, godz. 20.30
piątek, 25 listopada 2022, godz. 20.45 [DODATKOWY TERMIN!]

Kino Pod Baranami

 


Kosmiczny i oszałamiający projekt powstały z czystej miłości - tak o filmie Moonage Daydream Bretta Morgena napisał The Guardian. Już 25 listopada na ekrany polskich kin wejdzie znakomity dokument, przybliżający życie i geniusz Davida Bowiego, jednego z najbardziej płodnych i wpływowych artystów naszych czasów. Zapraszamy na premierowy pokaz filmu Moonage Daydream, po którym odbędzie się pełna brokatu i kolorów impreza pt. David Bowie Pretty Cool Party w Klubie Betel (plac Szczepański 3).


Moonage Daydream to pełnometrażowa filmowa odyseja autorstwa Bretta Morgena  (Kurt Cobain: Życie bez cenzury, Jane). To wysublimowane, kalejdoskopowe zdjęcia i nigdy wcześniej nie prezentowane materiały filmowe, występy i muzyka. Film zachwycił krytyków, którzy wskazują, że dotąd w tak wyjątkowy sposób nie przedstawiono żadnego artysty.


David Bowie przez prawie całe życie był solistą, marką samą w sobie. Nie czekał długo na sukces: gdy w 1969 roku na Księżycu po raz pierwszy wylądowali ludzie, jego utwór Space Oddity stał się prawdziwym hitem, doskonale wpisując się w czasy fascynacji podbojem kosmosu. Jego kariera uważana jest za jedną z najbardziej różnorodnych w historii muzyki. Wydawał albumy o bardzo różnych brzmieniach, a w latach 70. stworzył swoją pierwszą kreację, występując jako przybysz z kosmosu – Ziggy Stardust. Wyjątkowe wcielenia i oryginalne, kreowane z wielką starannością stroje towarzyszyły artyście niemal przez całą karierę.


David Bowie ma na swoim koncie także liczne role filmowe. Wcielił się w rolę Piłata w kontrowersyjnym filmie Martina Scorsese Ostatnie kuszenie Chrystusa, pojawił się jako wampir w Zagadce nieśmiertelności Tony’ego Scotta i zagrał genialnego wynalazcę, Nikolę Teslę w Prestiżu Christophera Nolana.


18 listopada 2022 roku na dwóch płytach CD (a w 2023 roku na trzech płytach winylowych) ukaże się album towarzyszący filmowi Moonage Daydream, zawierający utwory z całej kariery Bowiego, w tym  niesłyszany wcześniej materiał, unikatowe miksy stworzone na potrzeby filmu oraz płyty, a także dialogi samego Bowiego.


Szczególną uwagę warto zwrócić na niepublikowany wcześniej koncertowy medley The Jean Genie / Love Me Do / The Jean Genie zarejestrowany podczas finałowego koncertu z cyklu Ziggy Stardust w Hammersmith Odeon w 1973 roku, z udziałem Jeffa Becka na gitarze. Inne rarytasy w zestawie to wczesna wersja Quicksand z Hunky Dory oraz niepublikowana wcześniej wersja Rock 'n' Roll With Me z legendarnej trasy Soul Tour z 1974 roku.


Ścieżka dźwiękowa do filmu jest już teraz dostępna w serwisach cyfrowych.


Zapraszamy na premierowy pokaz filmu Moonage Daydream w piątek, 25 listopada, o godz. 20.30. Po seansie, w Klubie Betel (plac Szczepański 3), odbędzie się tematyczna impreza taneczna pt. David Bowie Pretty Cool Party inspirowana niepowtarzalnym stylem i niezapomnianą muzyką brytyjskiego artysty.


Stroje w stylu glam rocka i Ziggy Stardusta mile widziane!


BILETY:
25 zł
(normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:

MOONAGE DAYDREAM | MOONAGE DAYDREAM
(Brett Morgen) US/DE 2022, 135’

MFF w Toronto 2022: Udział w sekcji Prezentacje Specjalne (Special Presentations)
Critics’ Choice Documentary 2022 - nominacje: Najlepszy film dokumentalny, Najlepszy reżyser filmu dokumentalnego, Najlepszy archiwalny film dokumentalny, Najlepszy montaż w filmie dokumentalnym, Najlepszy muzyczny film dokumentalny
American Film Festival 2022: Udział w sekcji Highlights


Moonage Daydream ukazuje życie i geniusz Davida Bowiego, jednego z najbardziej płodnych i wpływowych artystów naszych czasów. Opowiedziana za pomocą wysublimowanych, kalejdoskopowych, nigdy wcześniej niewidzianych materiałów filmowych, występów i muzyki, pełnometrażowa, doświadczalna odyseja filmowa Bretta Morgena zgłębia twórczą, muzyczną i duchową podróż Davida Bowiego. Film jest prowadzony przez narrację samego artysty i jest pierwszym oficjalnie usankcjonowanym o nim filmem.


ZWIASTUN:

 

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum