kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Słoń

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina
SŁOŃ (reż. Kamil Krawczycki)
sobota, 19 listopada 2022, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 


Majestatyczne Tatry, szczere emocje i miłość, która pojawia się zupełnie niespodziewanie. Zapraszamy na Spotkanie Młodych Amatorów Kina – dyskusyjnego klubu filmowego dla młodzieży. 19 listopada na ekranie Słoń Kamila Krawczyckiego, uznany za najlepszy film mikrobudżetowy na tegorocznym Festiwalu w Gdyni. Pokaz poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla uczniów: 13 zł.


Słoń opowiada prostą, a zarazem niezwykle poruszającą historię miłości dwóch młodych chłopaków, którzy spotykają się w małej miejscowości na Podhalu. Obaj znajdują się w niełatwej sytuacji, a codzienność rzuca im liczne kłody pod nogi, jednak rodzące się uczucie wkrada się w ich życie niczym pierwsze promienie porannego słońca.


Słoń to debiut Kamila Krawczyckiego - reżysera i scenarzysty pochodzącego z Podhala, absolwenta reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz kierunku Script w Szkole Wajdy. W obsadzie filmu znaleźli się: Jan Hrynkiewicz (Boże Ciało, Sala samobójców. Hejter), Paweł Tomaszewski (Teściowie, Bo we mnie jest seks) oraz Ewa Skibińska (Interior, Matka Teresa od kotów).


Reżyser o filmie: Przede wszystkim jest to historia dająca głos polskim queerowym bohaterom. Pomimo iż problemy związane z wchodzeniem w dorosłość czy opuszczeniem domu rodzinnego są uniwersalne, to jednak osoby queerowe zmagają się z dodatkowymi ciężarami jak coming out czy wykluczenie ze strony rodziny. Do tego w Polsce słyszą z ust prezydenta, że są ideologią czy też dostają feedback z internetu, że 140 tysięcy rodaków podpisało się pod ustawą „Stop LGBT”.


SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina to dyskusyjny klub filmowy, w którym kochający kino młodzi widzowie mogą oglądać premierowe nowości, a po seansie - w luźnej atmosferze - dyskutować o tym, co zobaczyli.

 
BILETY dla uczniów: 13 zł

 

Już tylko do 13 listopada Kino Pod Baranami czeka na zgłoszenia do programu Młodych Ambasadorów! Uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy uzyskają tytuł Ambasadora, będą mieć możliwość uczestnictwa w pokazach filmowych i wydarzeniach specjalnych, poznania Kina od wewnątrz i zdobycia praktycznej wiedzy na temat jego funkcjonowania. Formularz zgłoszeniowy TUTAJ.

 

 
ZIELONA KARTA
Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami, przysługuje 1 stempel na Zielonej Karcie (do odebrania w kasie Kina). Pięć stempli to jedna darmowa wejściówka na wybrany film.

 
O FILMIE:

SŁOŃ | SŁOŃ
(Kamil Krawczycki) PL 2022, 93’

47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni: najlepszy film w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych


Bartek prowadzi małe gospodarstwo na Podhalu. Kiedy opuścił ich ojciec, matka się załamała, a on musiał zostać głową rodziny. W każdej wolnej chwili zajmuje się ukochanymi końmi. Pewnego dnia umiera ich sąsiad i jego syn Dawid przyjeżdża na pogrzeb. Bartek jest zafascynowany mężczyzną i jego beztroską. Pierwsza miłość zmusza go do podjęcia decyzji, czy jest gotowy, żeby sięgnąć po swoją wolność.


Film prezentowany z angielskimi napisami.


ZWIASTUN: Wydarzenie zrealizowane ze środków z dofinansowania udzielonego w ramach Programu Sieci Kin Studyjnych uzyskanych na ten cel z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Bookmark and Share

archiwum