kpb

Słoń - pokaz z udziałem twórców

SŁOŃ
(reż. Kamil Krawczycki)

pokaz z udziałem twórców
wtorek, 15 listopada 2022, godz. 20.00
Kino Pod Baranami

 


Uznany za najlepszy film mikrobudżetowy na Festiwalu w Gdyni, Słoń Kamila Krawczyckiego to uniwersalna historia miłosna rozgrywająca się u stóp Tatr. Zaprezentujemy ten subtelny debiut przedpremierowo już 15 listopada, o godzinie 20.00. W pokazie wezmą udział twórcy filmu, którzy spotkają się z widzami po seansie.


Słoń opowiada prostą, a zarazem niezwykle poruszającą historię miłości dwóch młodych chłopaków, którzy spotykają się w małej miejscowości na Podhalu. Obaj znajdują się w niełatwej sytuacji, a codzienność rzuca im liczne kłody pod nogi, jednak rodzące się uczucie wkrada się w ich życie niczym pierwsze promienie porannego słońca.


Słoń to debiut Kamila Krawczyckiego - reżysera i scenarzysty pochodzącego z Podhala, absolwenta reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz kierunku Script w Szkole Wajdy. W obsadzie filmu znaleźli się: Jan Hrynkiewicz (Boże Ciało, Sala samobójców. Hejter), Paweł Tomaszewski (Teściowie, Bo we mnie jest seks) oraz Ewa Skibińska (Interior, Matka Teresa od kotów).


Reżyser o filmie: Przede wszystkim jest to historia dająca głos polskim queerowym bohaterom. Pomimo iż problemy związane z wchodzeniem w dorosłość czy opuszczeniem domu rodzinnego są uniwersalne, to jednak osoby queerowe zmagają się z dodatkowymi ciężarami jak coming out czy wykluczenie ze strony rodziny. Do tego w Polsce słyszą z ust prezydenta, że są ideologią czy też dostają feedback z internetu, że 140 tysięcy rodaków podpisało się pod ustawą „Stop LGBT”.


Po seansie 15 listopada z widzami spotkają się reżyser Kamil Krawczycki, odtwórcy głównych ról Jan Hrynkiewicz, Paweł Tomaszewski oraz aktorki Wiktoria Filus i Ewa Kolasińska. Rozmowę poprowadzi Anita Piotrowska.


BILETY:
25 zł (normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:

SŁOŃ | SŁOŃ
(Kamil Krawczycki) PL 2022, 93’

47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni: najlepszy film w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych


Bartek prowadzi małe gospodarstwo na Podhalu. Kiedy opuścił ich ojciec, matka się załamała, a on musiał zostać głową rodziny. W każdej wolnej chwili zajmuje się ukochanymi końmi. Pewnego dnia umiera ich sąsiad i jego syn Dawid przyjeżdża na pogrzeb. Bartek jest zafascynowany mężczyzną i jego beztroską. Pierwsza miłość zmusza go do podjęcia decyzji, czy jest gotowy, żeby sięgnąć po swoją wolność.


Film prezentowany z angielskimi napisami.


ZWIASTUN:

 

 Wydarzenie zrealizowane ze środków z dofinansowania udzielonego w ramach Programu Sieci Kin Studyjnych uzyskanych na ten cel z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum