kpb

Baranki w pieluchach: Lombard

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
LOMBARD (reż. Łukasz Kowalski)
czwartek, 10 listopada 2022, godz. 11.00

Kino Pod Baranami

 

 

10 listopada, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy rodziców wraz z niemowlakami na kolejny pokaz w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. Na ekranie Lombard - triumfator Festiwalu Millennium Docs Against Gravity, a zarazem poruszająca, pełna humoru opowieść o ludziach, którzy walcząc o przetrwanie, pomagają bardziej potrzebującym.

Lombard to wielki zwycięzca tegorocznego festiwalu Millennium Docs Against Gravity, gdzie zdobył nagrodę główną w Konkursie Głównym. Do twórców filmu trafiły także: Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni, Nagroda Publiczności Województwa Śląskiego oraz Nagroda Smakjam za Najlepszą Produkcję w Konkursie Polskim.


Lombard poruszający - choć pełen humoru - dokument o ludziach prowadzących prawdopodobnie największy lombard w Europie. Czas jego świetności minął jednak wraz z zamknięciem okolicznych kopalni i szerzącym się w mieście bezrobociem. Choć biznes przynosi straty, staje się ważnym centrum życia dzielnicy „polskiego Detroit”.


Łukasz Kowalski z uwagą i empatią przygląda się życiu pracowników tytułowego lombardu oraz wpływowi, jaki wywierają na swoje otoczenie. Reżyser, będący  absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej im. Andrzeja Wajdy ma na swoim koncie ponad 200 reportaży i krótkich form dokumentalnych emitowanych na antenach. Lombard to jego pełnometrażowy debiut.


Łukasz Kowalski o filmie Lombard: Nasz film jest o dobroci, człowieczeństwie, przyjaźni i o sile wspólnoty – wartościach niezbędnych, aby przetrwać trudne czasy.

 

 

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.


BILETY: 16 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku w Kinie Pod Baranami!

  

O FILMIE:

LOMBARD | THE PAWNSHOP
(Łukasz Kowalski) PL 2022, 75’

Millennium Docs Against Gravity 2022:
Nagroda Millennium - Najlepszy film dokumentalny (Łukasz Kowalski)
Nagroda Publiczności - Nagroda Publiczności Województwa Śląskiego (Łukasz Kowalski)
Nagroda Specjalna - Grand Prix – Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni (Łukasz Kowalski)
Nagroda za Najlepszy Film Polski - Nagroda Smakjam (Łukasz Kowalski)

 

Jola i Wiesiek to para w życiu i biznesie z Bytomia. Wraz z trójką swoich pracowników prowadzą prawdopodobnie największy lombard w Europie. Czas jego świetności minął jednak wraz z zamknięciem okolicznych kopalni i szerzącym się w mieście bezrobociem. Pozbawieni środków do życia mieszkańcy „polskiego Detroit” znoszą pod zastaw coraz bardziej absurdalne i bezużyteczne przedmioty. Upadającemu biznesowi nie pomagają ani szalone, marketingowe pomysły Wieśka, ani tym bardziej czułe serce Joli, która klientów wspiera nie tylko dobrym słowem, ale i gorącą zupą czy ciepłym kożuchem. Choć lombard przynosi straty, to staje się ważnym centrum życia lokalnej społeczności. Wkrótce jednak znajduje się na krawędzi bankructwa, a związek Joli i Wieśka zostaje wystawiony na próbę. W obliczu nadciągającej katastrofy, właściciele podejmą ostatnia próbę ratowania biznesu i miłości.

 

ZWIASTUN:

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl   

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg      

 

PARTNERZY:

                           
              

Bookmark and Share

archiwum