kpb

Baranki Dzieciom: Przygody Chrobotka i Kłopotka - pokaz bajek i warsztaty plastyczne

BARANKI DZIECIOM:
PRZYGODY CHROBOTKA I KŁOPOTKA
pokaz bajek i warsztaty plastyczne
niedziela, 6 listopada 2022, g. 11.00
Kino Pod Baranami

 

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_12998_0.jpg

Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Baranki Dzieciom - bajkowych poranków dla najmłodszych. W pierwszą niedzielę listopada mali widzowie zobaczą wybrane odcinki Przygody Chrobotka i Kłopotka - pełnej humoru fińskiej serii, opowiadającej o tytułowych insektach. Po seansie warsztaty plastyczne, które poprowadzi Aleksander Rajewski.


Przygody Chrobotka i Kłopotka to fiński serial animowany z 2001 roku, zrealizowany w technice poklatkowej animacji lalkowej. Bohaterami tej tworzonej przez cztery lata produkcji są tytułowe owady. Zwierzęta często zbierają odpady i przedmioty wyrzucone przez ludzi, nadając im zupełnie nowe przeznaczenie. Bajki o Chrobotku i Kłopotku są pochwałą przyjaźni mimo dzielących nas różnic, kładą nacisk na wspólnotowość oraz zachęcają do dbałości o naturę. W trakcie niedzielnego pokazu zostanie zaprezentowanych siedem odcinków z serii.


Po seansie dzieci wezmą udział w warsztatów plastycznych, które poprowadzi artysta i animator Aleksander Rajewski.


BILETY: 14 złNa każdego małego widza odwiedzającego Kino po raz pierwszy, czeka pamiątkowy dyplom, który może z dumą powiesić na ścianie pokoju.


W kasie Kina Pod Baranami, w cenie 5 zł, dostępny jest Kinowy Pamiętnik, w którym mali widzowie mogą zapisywać, kolorować i wyklejać wspomnienia ze swoich pierwszych kinowych doświadczeń.


PROGRAM:
 
niedziela, 6 listopada, g. 11.00
PRZYGODY CHROBOTKA I KŁOPOTKA – zestaw bajek, 40’
+ warsztaty plastycznePrezentowane odcinki: Niespodziewany gość / Malinowa wycieczka / Baletnica / Labirynt / Owocowe zbiory / Król dyskoteki / Pierwszy śnieg


WARSZTATY PLASTYCZNE
po seansie poprowadzi Aleksander Rajewski - rysownik, malarz, artysta interdyscyplinarny, animator i kombinator, którego głównym narzędziem jest wyobraźnia. Organizator licznych wydarzeń kulturalnych oraz warsztatów dla dzieci i dorosłych.

Bookmark and Share

archiwum