kpb

Silent Twins - pokaz filmu z udziałem reżyserki

SILENT TWINS (reż. Agnieszka Smoczyńska)
pokaz filmu z udziałem reżyserki
piątek, 4 listopada 2022, godz. 19.30
Kino Pod Baranami

 

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13079_2.jpg

 

Agnieszka Smoczyńska, reżyserka filmu Silent Twins w piątek, 4 listopada, spotka się z krakowskimi widzami w naszym Kinie. Nagrodzony Złotymi Lwami na Festiwalu w Gdyni film został oparty na prawdziwej historii milczących nastolatek z Walii. Po seansie spotkanie z Agnieszką Smoczyńską poprowadzi Anita Piotrowska.


Silent Twins to najnowszy film Agnieszki Smoczyńskiej, autorki Córek dancingu i Fugi. Jedna z najoryginalniejszych polskich reżyserek, która o tym, co w nas dzikie i nieokiełznane, opowiada z lekkością tanecznych kroków, w swoim anglojęzycznym debiucie znów daje popis nieskrępowanej wyobraźni. Wizjonerski, wypełniony muzyką Silent Twins, zrealizowany jest w oparciu o reportaż Marjorie Wallace, ale nosi wyraźne piętno autorskiego stylu. I – podobnie jak poprzednie filmy Smoczyńskiej – pokazuje perspektywę kobiet.


Tym razem są to bliźniaczki z Walii: June i Jennifer Gibbons, które przestają komunikować się ze światem. Od ponurej prowincji, która czarnym dziewczynkom ma do zaoferowania głównie upokorzenia, „milczące bliźniaczki” uciekają w eksplodujące neonowymi kolorami, oprószone słonecznym blaskiem fantazje o pisarskiej sławie, romantycznej miłości i basenach pełnych Pepsi-Coli.


Silent Twins swoją energię zawdzięcza również Letitii Wright (Czarna Pantera, serial Czarne lustro) i Tamarze Lawrance (serial Mały topór). Aktorki tworzą przejmujące role dziewczyn, które nie mogą żyć ani bez siebie, ani razem, i których nastoletni bunt wymknął się spod kontroli. Świetną muzykę do filmu skomponowała Zuzanna Wrońska i Marcin Macuk.


Po seansie 4 listopada reżyserka filmu Agnieszka Smoczyńska spotka się z widzami Kina Pod Baranami. Spotkanie poprowadzi Anita Piotrowska (Tygodnik Powszechny).

 

Uczestnicy pokazu będą mieli szansę zdobyć zestaw kosmetyków od marki dr Irena Eris.

 


BILETY:
25 zł (normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy)


W wirtualnej sali Kina Pod Baranami, na www.e-kinopodbaranami.pl, można zobaczyć Fugę - wcześniejszy film Agnieszki Smoczyńskiej ze znakomitą rolą Gabrieli Muskały oraz jej olśniewający debiut reżyserki Córki dancingu.


O FILMIE:

SILENT TWINS | THE SILENT TWINS
(Agnieszka Smoczyńska) PL/GB/US 2022, 113’

MFF w Cannes 2022: Nagroda Un Certain Regard (nominacja)
47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych: Złote Lwy dla najlepszego filmu; nagroda indywidualna ze scenografię - Jagna Dobosz; nagroda indywidualna za muzykę - Marcin Macuk i Zuzanna Wrońska; Nagroda Stowarzyszenia Kin Studyjnych


Przejmujący do szpiku kości film Agnieszki Smoczyńskiej (Córki dancingu, Fuga) z Letitią Wright i Tamarą Lawrence w tytułowych rolach. Oparta na reportażu Marjorie Wallace prawdziwa historia June i Jennifer Gibbons, czarnych bliźniaczek z Walii, które od dzieciństwa rozmawiały tylko ze sobą.


Odmawiające komunikacji werbalnej z rodziną i rówieśnikami siostry tworzą symbiotyczny, choć niepozbawiony rywalizacji duet. Ich życie toczy się za zamkniętymi drzwiami dziewczęcego pokoju: w wyobraźni, we wspólnych (z wiekiem coraz mniej niewinnych) grach i na kartach książek, które piszą. Historia nastoletniego buntu czy ekscentrycznej zabawy, która wymknęła się spod kontroli? A może studium toksycznej miłości, tak silnej, że świat zewnętrzny przestaje mieć znaczenie, gdy normalne życie jest niemożliwe?

 

 

ZWIASTUN:

 

 

 

PATRONI:

Bookmark and Share

archiwum