kpb

Spotkanie Filozoficzne: Bohater (przedpremiera!)

SPOTKANIE FILOZOFICZNE:
BOHATER (reż. Asghar Farhadi)

pokaz przedpremierowy
środa, 2 listopada 2022, godz. 20.00
Kino Pod Baranami

 

 

Najnowszy film Asghara Farhadiego Bohater będzie inspiracją do rozmowy w ramach kolejnego Spotkania Filozoficznego w naszym Kinie. Dyskusję o prezentowanym w zeszłym roku w Cannes filmie irańskiego reżysera poprowadzi filozofka, Anna Piskorska. Pokaz przedpremierowy i dyskusja w środę, 2 listopada, o godz. 20.00.

 

Bohater - najnowszy film zdobywcy dwóch Oscarów Asghara Farhadiego - to ponadczasowa opowieść o fatum i próbie odzyskania honoru oraz wnikliwe spojrzenie na to, jak media społecznościowe mogą kształtować i niszczyć wizerunek.


Bohater to nie tylko powrót irańskiego reżysera do ojczyzny, ale i do mistrzowskiej formy. Farhadi wyśmienicie dozuje emocje, tworząc film wyczulony na psychologiczne niuanse, a zarazem o rozmachu przypowieści. Jak nikt umie połączyć dylematy charakterystyczne dla kina moralnego niepokoju z sięgającym zenitu napięciem rodem z thrillera czy kryminału. Intymna, jednostkowa historia jest dla niego doskonałą okazją, by na ekranie odmalować całą sieć rozmaitych rodzinnych czy społecznych zależności.

 


Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem, którą poprowadzi mgr Anna Piskorska z Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 
Spotkania Filozoficzne to cykl będący okazją do rozmowy o filozofii, kulturze i kinie. Celem spotkań jest spojrzenie na najnowsze światowe premiery z pogłębionej perspektywy. Realizowane we współpracy z Gutek Film pokazy od kilku lat odbywają się w Kinie Pod Baranami.


Premiera filmu Bohater: 4 listopada 2022

 

Zapraszamy również do naszej wirtualnej sali (www.e-kinopodbaranami.pl), gdzie dostępne online są dwa wcześniejsze filmy Asghara Farhadiego: wyróżniony Oscarem Klient oraz zrealizowany w Hiszpanii Wszyscy wiedzą.

 


BILETY:
25 zł
(normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:

BOHATER | GHAHREMAN
(Asghar Farhadi) IR/FR 127'

MFF w Cannes 2021: Grand Prix, François Chalais Award
Złote Globy 2022: Nominacja
MFF w Valladolid 2021: Najlepszy film (nominacja)


Dwukrotny laureat Oscara (za Rozstanie i Klienta) Asghar Farhadi powraca do rodzinnego Iranu. Nagrodzony Grand Prix w Cannes Bohater to fascynujący dramat o mężczyźnie, który odbywa karę więzienia za długi. Podczas dwudniowej przepustki w ręce Rahima trafia torba z kosztownościami. Mężczyzna staje przed dylematem: przywłaszczyć je czy odnaleźć właściciela. Wielowarstwowa przypowieść o człowieku, który stara się postępować według reguł, lecz napotyka na swojej drodze głównie niechęć i zazdrość. Mocne, perfekcyjne dramaturgicznie kino moralnego niepokoju.

 

 

ZWIASTUN:

 

 

 

PATRONAT MEDIALNY:
Magazyn Filozofuj!

 

 

PARTNERZY:

Bookmark and Share

archiwum