kpb

Baranki w pieluchach: Simona

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
SIMONA (reż. Natalia Koryncka-Gruz)
czwartek, 27 października 2022, godz. 11.00

Kino Pod Baranami

 

 

27 października, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy rodziców wraz z niemowlakami na kolejny pokaz w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. Na ekranie dokument Simona, opowiadający o Simonie Kossak - wybitnej biolożce i ekolożce, która wyprzedzała swoją epokę w sposobie myślenia o przyrodzie.

 

Simona Kossak była wybitną biolożką i ekolożką, która nie bała się żyć na własnych zasadach. Swój azyl znalazła wśród przyrody Puszczy Białowieskiej w leśniczówce Dziedzinka, w której mieszkała przez ponad 30 lat.

 
W dokumencie Simona, śladem polskiej przyrodniczki wyrusza jej cioteczna wnuczka, Ida Matysek. Jest spadkobierczynią testamentu Lecha Wilczka, partnera Simony, który był autorem niezwykłych zdjęć z ich wspólnego życia. Porządkując pozostawione przez Lecha zdjęcia, dziewczyna odkrywa tajemnice rodzinne, których nie była świadoma.

 
Natalia Koryncka-Gruz tworzy w swoim filmie niezwykły portret Simony, córki, wnuczki i prawnuczki słynnego rodu Kossaków, która porzuciła Kraków i odnalazła dom z dala od cywilizacji. Z jej opowieści wyłania się postać osoby wielowymiarowej, barwnej, bezkompromisowej, radykalnej w zachowaniu i poglądach oraz zdecydowanie wyprzedzającej swoje czasy.

 

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.


BILETY: 16 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku w Kinie Pod Baranami!

  

O FILMIE:

SIMONA | SIMONA
(Natalia Koryncka-Gruz) PL 2022, 97'

Millennium Docs Against Gravity 2022: Udział w Konkursie na Najlepszy Film Polski
Festiwal Filmu i Sztuki 'Dwa Brzegi' 2022: Nagroda publiczności

 
Była postacią większą niż życie i wyprzedzającą swój czas. Simona Kossak to wybitna biolożka i ekolożka, a jednocześnie osoba żyjąca po swojemu, zgodnie z własną pasją. Boleśnie skrzywdzona przez najbliższych, znalazła swój azyl w Puszczy Białowieskiej. Najlepiej czuła się w otoczeniu dzikich zwierząt, które badała i którym pomagała. Po latach cioteczna wnuczka podąża jej śladem. Na podstawie rodzinnych wspomnień i bogatego archiwum pozostawionego przez partnera Simony powstaje złożony portret tej niezwykłej kobiety.


ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl   

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg      

 

PARTNERZY:

                           
              

Bookmark and Share

archiwum