kpb

Baranki Dzieciom: Reksio i ptaki - pokaz bajek i warsztaty plastyczne (styczeń 2023)

BARANKI DZIECIOM:
REKSIO I PTAKI

pokaz bajek i warsztaty plastyczne
niedziela, 15 stycznia 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 

Wracają Baranki Dzieciom! W niedzielę, 15 stycznia, zapraszamy na pierwszą w 2023 roku odsłonę bajkowych poranków dla najmłodszych. Na ekranie Reksio i Ptaki - zestaw animacji o przygodach psiaka uwielbianego przez wiele pokoleń. Po pokazie odbędą się warsztaty plastyczne, prowadzone przez Aleksandra Rajewskiego.


W ramach najbliższej odsłony Baranków Dzieciom, mali widzowie zobaczą pięć odcinków serii Reksio i Ptaki, w których kultowy bohater opiekuje się kukułczym jajem, przychodzi z pomocą pewnej gołębiej mamie oraz zaprzyjaźnia się z mądrą sową. Po seansie dzieci wezmą udział w zajęciach plastycznych, które poprowadzi Aleksander Rajewski.


BILETY: 16 zł
 

Na każdego małego widza odwiedzającego Kino po raz pierwszy, czeka pamiątkowy dyplom, który może z dumą powiesić na ścianie pokoju.
 

W kasie Kina Pod Baranami, w cenie 5 zł, dostępny jest Kinowy Pamiętnik, w którym mali widzowie mogą zapisywać, kolorować i wyklejać wspomnienia ze swoich pierwszych kinowych doświadczeń.


POKAZ BAJEK (czas trwania: 45’)

REKSIO I PTAKI – zestaw bajek

 
REKSIO I DZIĘCIOŁ
(Lechosław Marszałek, Ryszard Lepióra) PL 1988, 8'

Reksio dostrzega stukającego w pień drzewa dzięcioła. Stara się go przepędzić, bo uważa, że dzięcioł niszczy drzewa. Ptak wyjaśnia mu cel swojej pracy. Pomaga też Reksiowi i wypędza robactwo ze ścian jego budy.

 

REKSIO I GOŁĄB
(Ryszard Lepióra) PL 1987, 8'

Na budzie Reksia usiłuje założyć gniazdo gołębica. Piesek obserwuje jej wysiłki i słucha rozpaczliwego płaczu po rozbitym jajku. Przynosi jej z domu skrzyneczkę, w której układa następne jajka. Wylęgają się pisklęta. Reksio czuwa nad nimi. Pewnego dnia piesek wpada do głębokiego dołu. Jego skomlenie słyszą gołębie, niosą numerek psa chłopcu, a on ratuje pupila z opresji.

 

REKSIO I PAPUGA
(Ryszard Lepióra) PL 1987, 9'

Właściciele Reksia kupili sobie papugę i czasem wystawiają ją w klatce do okna. Wynika stąd wiele nieporozumień, bo papuga naśladuje i przedrzeźnia wszystkich na podwórku. Na nic zdają się prośby Reksia - papuga bawi się dalej.

 

REKSIO I KUKUŁKA
(Ryszard Lepióra) PL 1990, 9'

Wiosna, ptaki zakładają gniazda, wysiadują jaja. Tylko kukułka podrzuca swoje jajko do gniazda dzięcioła. Dzięki wysiłkom Reksia różne ptaki cierpliwie zajmują się porzuconym kukułczym jajem, wreszcie wykluwa się szczęśliwie mała kukułka...

 

REKSIO I SOWA
(Andrzej Flettner) PL 1990, 9'

Znudzony i zniechęcony Reksio postanawia na zawsze opuścić podwórko. Spotyka starą, mądrą sowę, która stara się przekonać pieska, że dzieci bardzo go potrzebują.

 

 

 


WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania: 40’)

Warsztaty plastyczne po seansie poprowadzi Aleksander Rajewski - rysownik, malarz, artysta interdyscyplinarny, animator i kombinator, którego głównym narzędziem jest wyobraźnia. Organizator licznych wydarzeń kulturalnych oraz warsztatów dla dzieci i dorosłych.

  

PATRON MEDIALNY:


WCZEŚNIEJSZE POKAZY:

niedziela, 23 października 2022, g. 11.00
Kino Pod Baranami

Bookmark and Share

archiwum