kpb

Listopad - pokaz w ramach pasma filmowego Conrad Festival

LISTOPAD (reż. Rainer Sarnet)
pokaz specjalny
w ramach pasma filmowego Conrad Festival
piątek, 28 października 2022, godz. 21.00
Kino Pod Baranami

 

 

28 października, w ramach pasma filmowego towarzyszącego Festiwalowi Conrada, zapraszamy na specjalny pokaz filmu Listopad Rainera Sarneta z 2017 roku. Ta łącząca elementy magii, czarnego humoru i romansu produkcja, z pewnością zadziwi widzów swoją niepowtarzalną, a zarazem niesamowitą atmosferą.

 

Tematem tegorocznego Festiwalu ConradaWSPÓLNOTY. Wspólnoty nie zawiązują się samorzutnie, bo nie są naturalnym związkiem krwi. Tym każda wspólnota różni się od rodziny, że tworzy się poprzez wybór przynależności: nikt nie wybiera swoich rodziców i nikt nie może ich z własnej historii wymazać, natomiast zawsze możliwa jest naturalizacja w obcym kraju i transfer między politycznymi frakcjami - tłumaczą organizatorzy Festiwalu.

 

Gościem tegorocznego Festiwalu Conrada będzie Andrus Kivirähk - autor książki Listopadowe porzeczki, która była pierwowzorem filmu Listopad Rainera Sarneta z 2017 roku. Łączące elementy magii, czarnego humoru i romansu dzieło zadziwia niepowtarzalną, a zarazem niesamowitą atmosferą. Prelekcję do filmu wygłosi Grzegorz Fortuna, współtwórca Octopus Film Festival i firmy dystrybucyjnej Velvet Spoon, która wprowadziła Listopad na polskie ekrany.

 


BILETY:
25 zł (normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:

LISTOPAD | NOVEMBER
(Rainer Sarnet) EE/NL/PL 2017, 115’

Mroczna baśń, oryginalny horror i historia miłosna. Jedyna w swoim rodzaju filmowa mikstura przywołująca średniowieczny folklor w sposób niezwykle oryginalny i niemożliwy do podrobienia. Zanurzona w lokalnych wierzeniach historia mieszkańców estońskiej wsi starających się przetrwać zimę, a na tym tle – pary młodych ludzi borykających się z problemami miłosnymi. Przepiękne zdjęcia Marta Taniela i obłędna muzyka Jacaszka. Film oparty na estońskim bestsellerze Listopadowe porzeczki (Rehepapp ehk November) autorstwa Andrusa Kivirähka.

 

 

ORGANIZATOR:
Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO


PARTNER:
Kino Pod Baranami

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum