kpb

Godland - pokaz przedpremierowy w ramach pasma filmowego Conrad Festival

GODLAND (reż. Hlynur Pálmason)
pokaz przedpremierowy
w ramach pasma filmowego Conrad Festival
wtorek, 25 października 2022, godz. 21.00
Kino Pod Baranami

 

 

25 października, w ramach pasma filmowego towarzyszącego Festiwalowi Conrada, zapraszamy na przedpremierowy pokaz, prezentowanego w Cannes filmu Godland Hlynura Pálmasona, autora Zimowych braci i Białego, białego dnia.

 

Tematem tegorocznego Festiwalu ConradaWSPÓLNOTY. Wspólnoty nie zawiązują się samorzutnie, bo nie są naturalnym związkiem krwi. Tym każda wspólnota różni się od rodziny, że tworzy się poprzez wybór przynależności: nikt nie wybiera swoich rodziców i nikt nie może ich z własnej historii wymazać, natomiast zawsze możliwa jest naturalizacja w obcym kraju i transfer między politycznymi frakcjami - tłumaczą organizatorzy Festiwalu.

 

Na długo przed datą polskiej premiery (która zaplanowana jest na styczeń 2023 r.) zaprezentujemy osadzony wśród surowych krajobrazów Islandii Godland. W centrum zainteresowania Hlynura Pálmasona (Zimowi bracia, Biały, biały dzień) znajduje się lokalna wspólnota, której zwyczaje bezpowrotnie znikają pod wpływem duńskich kolonizatorów. Film zapowie filozofka i wykładowczyni Uniwersytetu Jagiellońskiego, Joanna Hańderek.

 


BILETY:
25 zł (normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:

GODLAND | VANSKABTE LAND
(Hlynur Pálmason) DK/IS/FR/SE 2022, 138’

Prezentowany w Cannes w 2022 roku nowy film Hlynura Pálmasona, jednego z najciekawszych reżyserów islandzkich, autora Zimowych braci i Białego, białego dnia. Pod koniec XIX wieku duński ksiądz wyrusza do odległej części Islandii z zamiarem wybudowania kościoła. W czasie podróży fotografuje mieszkańców wyspy, powoli ich poznając. Im bardziej zagłębia się w bezlitosny krajobraz, tym bardziej traci z oczu swój cel, misję i moralność.

 

 

ORGANIZATOR:
Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO


PARTNER:
Kino Pod Baranami

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum