kpb

Na Zachodzie bez zmian - pokazy w Kinie Pod Baranami

NA ZACHODZIE BEZ ZMIAN
(reż. Edward Berger)

od 14 października
w Kinie Pod Baranami

 

 

Zapraszamy na specjalne pokazy filmu Na Zachodzie bez zmian - najnowszej adaptacji słynnej powieści Ericha Marii Remarque’a. Niemiecki kandydat do Oscara 2023 już od 14 października na ekranach dziewięciu wybranych kin w Polsce, w tym w naszym kinie.


Na Zachodzie bez zmian to wstrząsająca, antywojenna opowieść o losach młodego żołnierza na zachodnim froncie I wojny światowej. Film został oparty na głośnej powieści Ericha Marii Remarque’a, który sam był weteranem wojennym. Niemieckie wydanie książki ukazało się w styczniu 1929, a w ciągu pierwszego roku sprzedano milion egzemplarzy w samych Niemczech (kolejny milion rozszedł się za granicą).


W 1930 roku Lewis Milestone nakręcił filmową wersję powieści, zdobywając dwa Oscary. Reżyserem kolejnej adaptacji z 1979 roku, wyróżnionej Złotym Globem i nagrodą Emmy, był Delbert Mann.


Najnowsza wersja Na Zachodzie bez zmian to pierwsza ekranizacja powieści nakręcona z niemiecką obsadą i po niemiecku. W tym wstrząsającym, antywojennym filmie wystąpili m.in.: Daniel Brühl (Bękarty wojny), Albrecht Schuch (Berlin Alexanderplatz), Sebastian Hülk (Kwiat szczęścia), Devid Striesow (Fałszerze) i Anton von Lucke (Frantz), a za kamerą stanął Edward Berger (Patrick Melrose, Terror).


O FILMIE:

NA ZACHODZIE BEZ ZMIAN | IM WESTEN NICHTS NEUES
(Edward Berger) DE/US 2022, 147'

Oscary 2023: niemiecki kandydat w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy
MFF w Toronto 2022 - nominacja: Nagroda Festiwalowa w sekcji 'Prezentacje Specjalne' ('Special Presentations') - Udział w sekcji (Edward Berger)


Paul i jego towarzysze na własnej skórze doświadczają, jak początkowa euforia ustępuje miejsca desperacji i strachowi, gdy przychodzi im walczyć o życie w okopach.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum