kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Apokawixa

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #282
APOKAWIXA (reż. Xawery Żuławski)
pokaz i dyskusja z udziałem aktora Mikołaja Kubackiego

czwartek, 13 października 2022, godz. 22.00
Kino Pod Baranami

 

 
Zapraszamy na specjalny pokaz cyklu Studencki Nocny Klub Filmowy. W czwartek, 13 października, zostanie wyświetlony film Apokawixa Xawerego Żuławskiego - ekologiczno-apokaliptyczna opowieść o dojrzewaniu i hucznej imprezie, która przybiera niespodziewany obrót. W seansie weźmie udział aktor Mikołaj Kubacki, wcielający się w filmie w jedną z głównych postaci. Bilety dla studentów: 13 zł.


Nie będzie żadnego jutra - mówi bohaterka Apokawixy, najnowszego filmu Xawerego Żuławskiego (Mowa ptaków, Wojna polsko-ruska) trafnie przewidując nadchodzącą apokalipsę. Śmiertelne zagrożenie w postaci epidemii zombie będzie sporym zaskoczeniem dla grupy młodzieży, organizującej nad morzem imprezę swojego życia.


Nagrodzona na Festiwalu w Gdyni Apokawixa tętni buntem i niespożytą energią. Pomysłowo splata konwencje filmów o zombie z tradycją kina imprezowego spod znaku Projektu X (2012). Choć na pierwszy rzut oka zdaje się całkowitą fantazją, trafnie wypunktowuje wiele bolączek współczesnego, dotkniętego pandemią świata, który stoi na skraju katastrofy klimatycznej.


W Apokawixie wystąpiło wielu aktorów najmłodszego pokolenia, m.in.: Mikołaj Kubacki, Waleria Gorobets, Mariusz Urbaniec, Aleksander Kaleta. Na drugim planie wspierają ich bardziej doświadczeni koledzy, tacy jak Cezary Pazura, Tomasz Kot czy Sebastian Fabijański.


Gościem pokazu będzie Mikołaj Kubacki - absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie, aktor Teatru Starego, który w filmie Apokawixa wciela się w postać Kamila.

 


Studencki Nocny Klub Filmowy to cykl stworzony z myślą o studentach. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie.


Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).


BILETY dla studentów: 13 zł


O FILMIE:

APOKAWIXA | APOKAWIXA
(Xawery Żuławski) PL 2022, 120’

47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych 2022 - nominacja: Udział w konkursie głównym (Xawery Żuławski)
47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych 2022 - wygrana: Złoty Pazur - kategoria Inne Spojrzenie; Nagroda indywidualna - Najlepszy debiut aktorski (Marta Stalmierska)


Apokawixa to historia grupy maturzystów, którzy – zmęczeni kolejnymi lockdownami – postanawiają zorganizować nad morzem „melanż życia”. Mimo niepokojąco wysokiego stężenia sinic w Bałtyku i przypadków dziwnych zakażeń początkowo wszystko idzie normalnie – plaża, taniec, seks, picie, miłosne uniesienia i rozczarowania. Z minuty na minutę całość jednak zaczyna wymykać się spod kontroli. W środku imprezy wybucha epidemia zombie. Bohaterowie muszą walczyć o życie.

 

Film prezentowany z angielskimi napisami.


 

ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum