kpb

Animacje dla Ukrainy - bezpłatny pokaz animowanych krótkich metraży

ANIMACJE DLA UKRAINY
bezpłatny pokaz animowanych krótkich metraży 
sobota, 8 października 2022, godz. 10.00
Kino Pod Baranami

 

 

8 października zapraszamy na bezpłatny pokaz krótkometrażowych animacji, przygotowany we współpracy z Festiwalem Sztuki Cyfrowej Patchlab. W programie pokazu znalazło się kilkanaście krótkich metraży o różnej tematyce, stylu i technice realizacji. Filmy pozbawione są dialogów.


W prezentowanym zestawie znalazło się kilkanaście krótkich animacji twórców z całego świata. To m.in. poetycka baśń o magicznej podróży dziewczynki z zaprzyjaźnionym wielorybem, opowieść o dużym nosorożcu, który poprzez dobre uczynki pokonuje strach oraz obsypana nagrodami animacja brazylijskiego twórcy o robocie ratującym świetlika.


Filmy przeznaczone są widzów od 8 roku życia i nie zawierają dialogów, dzięki czemu mogą być oglądane również przez widzów obcojęzycznych.


WSTĘP WOLNY!
Nie trzeba odbierać wejściówek w kasie. Wystarczy przyjść prosto do sali kinowej.


Czas trwania zestawu: 45’


Współorganizatorem pokazu jest Festiwal Sztuki Cyfrowej Patchlab, współpracujący z Athens Digital Arts Festival.

 

Festiwal Sztuki Cyfrowej Patchlab wspiera ukraińskich artystów prezentując ich prace i goszcząc ich w Krakowie podczas festiwalu. Ponadto w trakcie wydarzeń festiwalowych (6-9 października) będzie możliwość wsparcia jednego z największych banków nasion w Europie - National Gene Bank of Plants of Ukraine - który w wyniku rosyjskich bombardowań stracił 30% bezcennych zasobów nasion. Sobotni pokaz skierowany jest przede wszystkim do dzieci z Ukrainy mieszkających w Krakowie i okolicach.

 


Kuratorzy pokazu: Iury Lech (Madatac), Maria Triantafyllou (ADAF).

 

 

     

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum