kpb

Simona - pokaz przedpremierowy z udziałem reżyserki

SIMONA (reż. Natalia Koryncka-Gruz)
pokaz przedpremierowy
z udziałem reżyserki
czwartek, 29 września 2022, godz. 18.05
Kino Pod Baranami

 

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_12976_2.jpg

 

29 września zapraszamy na specjalny pokaz dokumentu Simona, opowiadającego o Simonie Kossak - wybitnej biolożce i ekolożce, która wyprzedzała swoją epokę w sposobie myślenia o przyrodzie. W wydarzeniu weźmie udział reżyserka filmu Natalia Koryncka-Gruz, która spotka się z widzami po seansie.


Simona Kossak była wybitną biolożką i ekolożką, która nie bała się żyć na własnych zasadach. Swój azyl znalazła wśród przyrody Puszczy Białowieskiej w leśniczówce Dziedzinka, w której mieszkała przez ponad 30 lat.

 
W dokumencie Simona, śladem polskiej przyrodniczki wyrusza jej cioteczna wnuczka, Ida Matysek. Jest spadkobierczynią testamentu Lecha Wilczka, partnera Simony, który był autorem niezwykłych zdjęć z ich wspólnego życia. Porządkując pozostawione przez Lecha zdjęcia, dziewczyna odkrywa tajemnice rodzinne, których nie była świadoma.

 
Natalia Koryncka-Gruz tworzy w swoim filmie niezwykły portret Simony, córki, wnuczki i prawnuczki słynnego rodu Kossaków, która porzuciła Kraków i odnalazła dom z dala od cywilizacji. Z jej opowieści wyłania się postać osoby wielowymiarowej, barwnej, bezkompromisowej, radykalnej w zachowaniu i poglądach oraz zdecydowanie wyprzedzającej swoje czasy. Po seansie 29 września reżyserka spotka się z naszymi widzami. Spotkanie poprowadzi Anita Piotrowska (Tygodnik Powszechny).


BILETY:
25 zł (normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:
 
SIMONA | SIMONA
(Natalia Koryncka-Gruz) PL 2022, 97'

Millennium Docs Against Gravity 2022: Udział w Konkursie na Najlepszy Film Polski
Festiwal Filmu i Sztuki 'Dwa Brzegi' 2022: Nagroda publiczności

 
Była postacią większą niż życie i wyprzedzającą swój czas. Simona Kossak to wybitna biolożka i ekolożka, a jednocześnie osoba żyjąca po swojemu, zgodnie z własną pasją. Boleśnie skrzywdzona przez najbliższych, znalazła swój azyl w Puszczy Białowieskiej. Najlepiej czuła się w otoczeniu dzikich zwierząt, które badała i którym pomagała. Po latach cioteczna wnuczka podąża jej śladem. Na podstawie rodzinnych wspomnień i bogatego archiwum pozostawionego przez partnera Simony powstaje złożony portret tej niezwykłej kobiety.


ZWIASTUN:

 

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum