kpb

Dojrzałe Kino: Niewierna

środa, 21 września 2022, godz. 11.00

 

 

 

W środę, 21 września, tradycyjnie o godzinie 11.00 zapraszamy seniorów na kolejny pokaz w ramach cyklu Dojrzałe Kino. Na ekranie Niewierna - najnowsze dzieło Claire Denis (High Life, Isabelle i mężczyźni) z Juliette Binoche w roli głównej, wyróżnione Srebrnym Niedźwiedziem na Festiwalu w Berlinie. Projekcję poprzedzi prelekcja, którą wygłosi gospodyni cyklu, red. Maria Malatyńska.

 

Niewierna to najnowsze dzieło słynnej francuskiej reżyserki Claire Denis, twórczyni takich filmów jak Czekolada, Nanette, Isabelle i mężczyźni czy High Life. Reżyserka, podejmująca w swojej pracy tematy kolonializmu, migracji, a także cielesności i seksualności słynie z bezkompromisowego podejścia do kina.


W Niewiernej francuska twórczyni - nagrodzona za reżyserię Srebrnym Niedźwiedziem - bierze na warsztat międzyludzkie relacje. Konstruuje złożony emocjonalnie trójkąt miłosny, w który wikła się Sara (Juliette Binoche), od lat pozostająca w szczęśliwym związku z Jeanem (Vincent Lindon). Wszystko zmienia się, gdy mężczyzna nawiązuje biznesową współpracę z Françoisem (Grégoire Colin) - dawnym partnerem Sary, z którym ta…. wciąż się spotyka!

  

Gospodynią spotkania wokół filmu Niewierna będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.

 

BILETY dla seniorów: 17 zł

 


O FILMIE:

NIEWIERNA | AVEC AMOUR ET ACHARNEMENT
(Claire Denis) FR 2022, 116’

BERLINALE 2022 - wygrana: Srebrny Niedźwiedź - Najlepszy reżyser (Claire Denis)
BERLINALE 2022 - nominacja: Złoty Niedźwiedź - Udział w konkursie głównym (Claire Denis)


Niewierna to trzeci film Claire Denis i uznanej scenarzystki Christine Angot, z którą reżyserka pracowała wcześniej m.in. przy filmie Isabelle i mężczyźni z Juliette Binoche w roli głównej. Aktorka zagrała teraz równie śmiałą i zaangażowaną rolę. Otoczeni namiętnością, bohaterowie filmu Claire Denis wydają się być oddzieleni od społeczeństwa i pozornie nieświadomi jego niewzruszonej tendencji do dzielenia wszystkiego na sprzeczne kategorie.

 

Sara i Jean od kilku lat są w szczęśliwym związku. Łączy ich silne uczucie i niegasnące pożądanie. Pewnego dnia Sara przypadkowo spotyka na ulicy François, swojego dawnego partnera i przyjaciela Jeana. Wkrótce potem François proponuje Jeanowi wspólną pracę, a sytuacja między nimi zaczyna wymykać się spod kontroli.


ZWIASTUN:

 

 

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

 

 

 

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum