kpb

Bezmiar - pokaz przedpremierowy (MOS)

BEZMIAR (reż. Emanuele Crialese)
pokaz przedpremierowy
sobota, 14 stycznia 2023, godz. 12.45
Małopolski Ogród Sztuki
(ul. Rajska 12)

 

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_12963_6.jpg


Osobista opowieść o włoskiej rodzinie, ograniczanej przez konserwatywne wartości i społeczne konwenanse. Bezmiar - najnowszy film Emanuele Crialese ze znakomitą rolą Penelope Cruz - zostanie zaprezentowany w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki (ul. Rajska 12) przedpremierowo w sobotę, 14 stycznia.


Bezmiar to historia pewnej włoskiej rodziny, osadzona w Rzymie lat. 70. W opresyjnej rzeczywistości, pełnej nakazów, norm i konserwatywnych zasad nie potrafi odnaleźć się 12-letnia Adriana oraz jej tkwiąca w nieszczęśliwym związku matka (wspaniała Penelope Cruz). Dusząc się w swoich rolach, uciekają w pełen kolorów, wspaniale sfilmowany świat wyobraźni.


Najnowszy film Emanuele Crialese (Terraferma, Respiro) przywodzi na myśl dzieła Pedro Almodóvara - i to nie tylko z powodu obecności na ekranie ulubionej aktorki hiszpańskiego reżysera. Bezmiar wręcz pulsuje emocjami i barwami, wypełniają go wyraziste postacie poszukujące swojej tożsamości. Pozornie zwykła rzeczywistość nabiera niezwykłego charakteru po przefiltrowaniu jej przez szczególną wyobraźnię Crialese. 


Film inspirowany jest losami samego reżysera, który przyznaje w wywiadach: Bezmiar jest artystyczną reinterpretacją mojej historii. Nie jest to jednak film zbudowany jedynie z moich losów i słów. Zamiast skupiać się wyłącznie na sobie, chciałem dotknąć tematów, które naprawdę mnie interesują, opowiedzieć o migracji duszy, przejściu z jednego stanu do drugiego.


Premiera filmu: 14 kwietnia 2023 r.


BILETY:
26 zł (normalny)
21 zł (ulgowy)
18 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:

BEZMIAR | L'IMMENSITÀ
(Emanuele Crialese) IT/FR 2022, 97’

MFF w Wenecji 2022 - nominacja: Złoty Lew - Udział w konkursie głównym


Rzym, lata siedemdziesiąte XX wieku, czasy ważnych zmian społecznych i kulturalnych. Rodzina Borghetti właśnie wprowadziła się do jednego z nowo wybudowanych bloków mieszkalnych. Materialny dostatek i piękny widok z okna nie są jednak gwarantami rodzinnego szczęścia.


Nastoletnia Andrea zaczyna udawać przed nowymi znajomymi, że jest chłopcem. Czuje się przytłoczona brzemieniem konserwatywnego, katolickiego wychowania oraz narzucanymi przez społeczeństwo rolami. Uczucie niespełnienia podziela jej matka (w tej roli znakomita Penelope Cruz), tkwiąca w pozbawionym miłości, przemocowym związku. Bohaterki wspólnie inicjują iście młodzieńczy bunt, zrzucają z siebie trudy codzienności i wyzwalają emocje. Ich energia eksploduje w formie fantazyjnych sekwencji musicalowych, inspirowanych oglądanymi w telewizji programami.

 

WCZEŚNIEJSZE POKAZY:

poniedziałek, 21 listopada 2022, godz. 18.15
Kino Pod Baranami

wtorek, 27 grudnia 2022, godz. 18.00
Kino Pod Baranami

 

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum