kpb

Broad Peak - pokaz specjalny z udziałem twórców

BROAD PEAK (reż. Leszek Dawid)
pokaz specjalny z udziałem twórców
poniedziałek, 19 września 2022, godz. 20.00
Kino Pod Baranami

 

 

W poniedziałek, 19 września, w naszym kinie odbędzie się specjalny pokaz filmu Broad Peak - rywalizującej o Złote Lwy na Festiwalu w Gdyni produkcji, opowiadającej o życiu himalaisty Macieja Berbeki. Gośćmi seansu będą reżyser Leszek Dawid oraz aktor Ireneusz Czop, wcielający się w postać głównego bohatera.


Film rozpoczyna się w 1988 roku, kiedy to po nieudanej próbie zdobycia K2, legendarny polski himalaista Maciej Berbeka wziął udział w ataku na sąsiadujący szczyt, Broad Peak. Nowy kierunek ekspedycji zmienia jego życie w sposób, którego nigdy by się nie spodziewał. Dwadzieścia pięć lat później, polski wspinacz dostaje kolejną szansę na stawienie czoła ośmiotysięcznikowi - jednej z najniebezpieczniejszych gór świata.


W obsadzie filmu znaleźli się: Ireneusz Czop (jako Maciej Berbeka), Maja Ostaszewska (jako żona himalaisty, Ewa Dyakowska-Berbeka) oraz Dawid Ogrodnik, Marcin Czarnik, Piotr Głowacki i Łukasz Simlat. Twórcą Broad Peak jest Leszek Dawid - ceniony dokumentalista i reżyser filmów fabularnych (Jesteś Bogiem, Ki).


Po pokazie 19 września, odbędzie się spotkanie z reżyserem Leszkiem Dawidem i aktorem Ireneuszem Czopem, które poprowadzi Anita Piotrowska (Tygodnik Powszechny).


Film Broad Peak prezentowany jest w 10 wybranych polskich kinach jedynie przez dwa tygodnie.


BILETY:
25 zł
(normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:

BROAD PEAK | BROAD PEAK
(Leszek Dawid) PL 2022, 101’

Złote Lwy 2022 - nominacja: Złote Lwy - Udział w konkursie głównym (Leszek Dawid)


Oparta na prawdziwych wydarzeniach, dramatyczna historia Macieja Berbeki – legendarnego polskiego himalaisty, który pragnął zdobyć szczyt jednej z najniebezpieczniejszych gór świata. To z jego perspektywy poznajemy kulisy pierwszego w historii zimowego wejścia na szczyt Broad Peak, którego dokonali Polacy w 2013 roku.


Opowieść o pięknej, ale i niszczycielskiej pasji oraz niesamowitej determinacji, która pcha człowieka ku niebezpiecznej krawędzi. To również wzruszająca historia wielkiej, ale i trudnej miłości, jaka połączyła Maćka i Ewę Berbeków.


Zapraszamy również do naszej wirtualnej sali (www.e-kinopodbaranami.pl), gdzie dostępny jest Dreamland - dokumentalny portret Macieja Berbeki, stworzony przez jego syna Stanisława Berbekę.

 

ZWIASTUN:

 

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum