kpb

Broad Peak - pokazy w Kinie Pod Baranami

BROAD PEAK (reż. Leszek Dawid)
pokazy w Kinie Pod Baranami
9-22 września 2022

 


Od 9 września zapraszamy na specjalne pokazy filmu Broad Peak. Rywalizująca o Złote Lwy na Festiwalu w Gdyni produkcja, opowiada o życiu himalaisty Macieja Berbeki oraz głośnej wyprawie na tytułowy szczyt, w której wspinacz brał udział w 2013 roku. Film obecny będzie przez dwa tygodnie na ekranach dziesięciu wybranych kin w Polsce. Ponadto 19 września, do Kina Pod Baranami zawitają twórcy - reżyser Leszek Dawid i aktor Ireneusz Czop - którzy po projekcji filmu spotkają się z widzami.

 

Specjalne pokazy filmu Broad Peak, trzymającej w napięciu, przejmującej opowieści o marzeniach, pasji, determinacji i ryzyku, odbędą się w 10 wybranych kinach w Polsce - w tym w Kinie Pod Baranami! Film będzie obecny na kinowych ekranach tylko przez dwa tygodnie, od 9 do 22 września.


Film rozpoczyna się w 1988 roku, kiedy to po nieudanej próbie zdobycia K2, legendarny polski himalaista Maciej Berbeka wziął udział w ataku na sąsiadujący szczyt, Broad Peak. Nowy kierunek ekspedycji zmienia jego życie w sposób, którego nigdy by się nie spodziewał. Dwadzieścia pięć lat później, polski wspinacz dostaje kolejną szansę na stawienie czoła ośmiotysięcznikowi - jednej z najniebezpieczniejszych gór świata.


W obsadzie filmu znaleźli się: Ireneusz Czop (jako Maciej Berbeka), Maja Ostaszewska (jako żona himalaisty, Ewa Dyakowska-Berbeka) oraz Dawid Ogrodnik, Marcin Czarnik, Piotr Głowacki i Łukasz Simlat. Twórcą Broad Peak jest Leszek Dawid - ceniony dokumentalista i reżyser filmów fabularnych (Jesteś Bogiem, Ki).


19 września, twórcy filmu - reżyser Leszek Dawid i aktor Ireneusz Czop - odwiedzą Kino Pod Baranami i spotkają się z widzami. Więcej informacji TUTAJ.

 

Bilety na pokazy dostępne od wtorku, 6 września, w kasie kina oraz online.


Zapraszamy również do naszej wirtualnej sali (www.e-kinopodbaranami.pl), gdzie dostępny jest Dreamland - dokumentalny portret Macieja Berbeki, stworzony przez jego syna Stanisława.


O FILMIE:

BROAD PEAK | BROAD PEAK
(Leszek Dawid) PL 2022, 101’

Złote Lwy 2022 - nominacja: Złote Lwy - Udział w konkursie głównym (Leszek Dawid)


Oparta na prawdziwych wydarzeniach, dramatyczna historia Macieja Berbeki – legendarnego polskiego himalaisty, który pragnął zdobyć szczyt jednej z najniebezpieczniejszych gór świata. To z jego perspektywy poznajemy kulisy pierwszego w historii zimowego wejścia na szczyt Broad Peak, którego dokonali Polacy w 2013 roku.


Opowieść o pięknej, ale i niszczycielskiej pasji oraz niesamowitej determinacji, która pcha człowieka ku niebezpiecznej krawędzi. To również wzruszająca historia wielkiej, ale i trudnej miłości, jaka połączyła Maćka i Ewę Berbeków.

 

 

ZWIASTUN:

 

 

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum