kpb

Dojrzałe Kino: Chrzciny

środa, 23 listopada 2022, godz. 11.00

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13086_1.jpg

W środę, 23 listopada, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy seniorów na kolejną odsłonę cyklu Dojrzałe Kino. Na ekranie film Chrzciny - przewrotna komedia o polskiej rodzinie, w reżyserii Jakuba Skoczenia. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 
Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.


BILETY dla seniorów: 17 zł

 


O FILMIE:

CHRZCINY | THE CHRISTENING
(Jakub Skoczeń) PL 2021, 88’

Tofifest 2022 - wygrana: FROM POLAND. Konkurs Polski - Złoty Anioł (Jakub Skoczeń)
Młodzi i film 2022 - wygrana: Nagroda Dziennikarzy - Za film pełnometrażowy (Jakub Skoczeń)


Grudzień, 1981 rok. Marianna (Katarzyna Figura), gorliwa katoliczka, postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość - chrzciny najmłodszego wnuka, do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci.


Nieoczekiwanie przeszkodzi jej w tym generał Jaruzelski, który ogłasza tego dnia stan wojenny. Chcąc doprowadzić rodzinne pojednanie do końca, Marianna postanawia ukryć przed dziećmi prawdę o sytuacji w kraju. To małe z pozoru kłamstwo, uruchomi lawinę nieoczekiwanych zdarzeń, którą trudno będzie zatrzymać.


Film prezentowany z angielskimi napisami.

 

 

ZWIASTUN:

 

 

Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków z dofinansowania udzielonego w ramach Programu Sieci Kin Studyjnych uzyskanych na ten cel z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

 

 

 

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum