kpb

Zasada - pokazy w ramach przeglądu najlepszych polskich filmów dokumentalnych

ZASADA (reż. Michał Bolland)
pokazy w ramach przeglądu
najlepszych polskich filmów dokumentalnych
2 i 3 września 2022, godz. 19.00
Kino Pod Baranami

 

 

2 i 3 września w naszym kinie odbędą się pokazy dokumentu Zasada Michała Bollanda, którego bohaterem jest słynny rajdowiec, Sobiesław Zasada. Seanse w ramach przeglądu polskich dokumentów, organizowanego przez Krakowską Fundację Filmową.


Aż do grudnia, w dziesięciu kinach w Małopolsce - w tym w Kinie Pod Baranami - gościć będzie przegląd najlepszych polskich dokumentów, organizowany przez Krakowską Fundację Filmową


Polskie filmy dokumentalne rzadko trafiają do szerokiej dystrybucji - tłumaczy Barbara Orlicz-Szczypuła, Prezeska Krakowskiej Fundacji Filmowej. - Wybraliśmy kilka bardzo różnorodnych tytułów z tegorocznego programu. Wśród nich laureaci festiwalowych nagród, ale także filmy wyjątkowo ciepło przyjęte przez publiczność. W niektórych seansach wezmą udział twórcy i bohaterowie filmów, a swoje ekrany udostępnią nam  nasze ulubione krakowskie i małopolskie kina!


Przegląd zainauguruje wyjątkowy film Zasada Michała Bollanda. To opowieść o legendarnym polskim kierowcy, który powraca, by wziąć udział w Rajdzie Safari w Kenii - jednym z najtrudniejszych rajdów samochodowych na świecie. Ekipa filmowa towarzyszy Sobiesławowi Zasadzie podczas przygotowań do imprezy i w trakcie wyścigu po afrykańskich bezdrożach.


Widzowie naszego kina będą mogli zobaczyć film Zasada 2 i 3 września o godz. 19.00. Film trafi też do kilku innych kin w Małopolsce i będzie wyświetlany w wersji z angielskimi napisami.

 

Pierwsi widzowie, którzy przekroczą próg sali kinowej, otrzymają w prezencie książkę Polacy w rajdach Safari (rozszerzone wydanie książki Pędem przez sawannę. Polacy w Rajdach Safari).

 


W kolejnych miesiącach w ramach przeglądu zaprezentowane zostaną dokumenty: 30 lat wymówek Armanda Urbaniaka o byłym perkusiście zespołu Dżem, wyróżniony Złotym Lajkonikiem Syndrom Hamleta Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego, Głos Dominiki Montean-Pańków o jezuickim nowicjacie oraz Bóg i Wojownicy Lunaparków Bartłomieja Żmudy, którego bohaterem jest mężczyzna starający się nawrócić własnego ojca. 


Przegląd współfinansowany jest ze środków Miasta Krakowa i Województwa Małopolskiego.

 

BILETY: 10 zł


O FILMIE:

ZASADA | ZASADA
(Michał Bolland) PL 2022, 70’

Malownicze obrazy kenijskiej przyrody przeplatają się z dynamicznymi ujęciami z wnętrza samochodu, hałaśliwy doping kibiców na poboczach miesza się z wykrzykiwanymi przez pilota instrukcjami… Czy naszpikowane elektroniką auto i ogromne doświadczenie pomogą jeszcze raz stanąć na podium legendarnemu kierowcy, Sobiesławowi Zasadzie, który mimo niemal stu lat na karku zdaje się nie poddawać upływowi czasu?


Zasada to pełnometrażowy debiut dokumentalny Michała Bollanda, którego głośny film 7-my sierpnia opowiadający historie czterech osób zatrzymanych podczas protestów w obronie aktywistki LGBT na Krakowskim Przedmieściu, otrzymał wiele nagród na krajowych festiwalach.

 

Film prezentowany z angielskimi napisami.

 

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum