kpb

Piosenki o miłości - pokaz z audiodeskrypcją w ramach 16. Letniego Taniego Kinobrania

PIOSENKI O MIŁOŚCI (reż. Tomasz Habowski)
pokaz z audiodeskrypcją
w ramach 16. Letniego Taniego Kinobrania
środa, 24 sierpnia 2022, godz. 16.15
Kino Pod Baranami

 

 

LINK DO STRONY WYDARZENIA O WIĘKSZYM KONTRAŚCIE - TUTAJ

 

 

24 sierpnia, w ramach 16. wakacyjnego festiwalu filmowego Letnie Tanie Kinobranie, zapraszamy na pokaz filmu Piosenki o miłości Tomasza Habowskiego, który zostanie zaprezentowany w wersji z audiodeskrypcją, dostępną za pomocą aplikacji AudioMovie na smartfony.

 
Piosenki o miłości to przywołująca echa francuskiej Nowej Fali historia miłosna, w której uczucia ścierają się z kalkulacją, a prawdziwa pasja zderza się z trudnymi realiami przemysłu muzycznego. Debiutancki film Tomasza Habowskiego to także opowieść o kobiecej walce o niezależność oraz dochodzeniu do własnego głosu.


Debiutująca w filmie wokalistka The Dumplings, Justyna Święs, wykreowała postać, którą cechuje niesamowity talent, ale też potężny brak wiary w siebie. Elektryzującą parę z artystką tworzy Tomasz Włosok (Boże Ciało, Jak pokochałam gangstera). Ponadto w obsadzie pojawiają się: Andrzej Grabowski, Patrycja Volny, Krzysztof Zalewski i Iga „Ofelia” Krefft. Muzykę do filmu skomponował Kamil „Holden” Kryszak, współpracujący z Marceliną czy duetem Karaś/Rogucki.
 

24 sierpnia film Piosenki o miłości zostanie wyświetlony w wersji oryginalnej (polska lista dialogowa) z napisami w języku angielskim i ukraińskim oraz z audiodeskrypcją, dostępną za pomocą aplikacji AudioMovie na smartfony.


Na pokaz należy zabrać ze sobą smartfon oraz słuchawki.


Aplikację AudioMovie można pobrać bezpłatnie:
na IOS: https://apple.co/3SFHkVV
na Androida: https://bit.ly/3dnDD6S
Zaleca się pobranie aplikacji przed przyjściem do kina.


Wydarzenie współfinansowane ze środków Miasta Krakowa.

 

Partnerem pokazu jest Fundacja Siódmy Zmysł.


BILETY: 10 zł


O FILMIE:
 
PIOSENKI O MIŁOŚCI | PIOSENKI O MIŁOŚCI
(Tomasz Habowski) PL 2021, 90’

Złote Lwy 2021 - wygrana: Konkurs Filmów Mikrobudżetowych - Najlepszy film (Tomasz Habowski)


Ona jest dziewczyną z bloku w małym mieście, on pochodzi z zamożnej, znanej warszawskiej rodziny. Ona kelneruje i śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Poznają się, gdy ona obsługuje przyjęcie, na którym on się bawi. Połączy ich miłość do muzyki, rozdzielą ambicje i marzenia. Kruche uczucie, które rodzi się między nimi, cały czas wystawiane jest na próbę: ona wciąż przed nim ucieka, on potrafi łgać jak z nut. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis?

 

ZWIASTUN:

 
 
 
 
 
Bookmark and Share

archiwum