kpb

Kinobranie z Muzeum Manggha - pokaz w ogrodzie: Najgorszy człowiek na świecie

KINOBRANIE Z MUZEUM MANGGHA - pokaz w ogrodzie
NAJGORSZY CZŁOWIEK NA ŚWIECIE
(reż. Joachim Trier)

wtorek, 2 sierpnia 2022, godz. 21.00
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
ul. Konopnickiej 26

 

 

Zapraszamy na nowy cykl plenerowych pokazów w ramach
Letniego Taniego Kinobrania. Projekcje odbywać się będą w ogrodzie przy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. We wtorek, 2 sierpnia w programie Najgorszy człowiek na świecie - figlarna, zabawna i nieprzewidywalna jak sama miłość komedia romantyczna w reżyserii Joachima Triera.

 

Do listy festiwalowych lokalizacji dołącza nowe miejsce: ogród Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, w którym od połowy lipca odbywać się będą plenerowe pokazy pod hasłem Kinobranie z Muzeum Manggha.

 

Autorem tej neurotycznej, a zarazem czarującej historii miłosnej jest uznany reżyser Joachim Trier, które filmy (takie jak Thelma czy Oslo, 31 sierpnia) od lat goszczą na ekranach polskich kin. Prawdziwym odkryciem Najgorszego człowieka… jest występująca w głównej roli Renate Reinsve - wyróżniona za swoją kreację Złotą Palmą na Festiwalu w Cannes. Na drugim planie towarzyszą jej często współpracujący z reżyserem Anders Danielsen Lie oraz znany z serialu Przybysze Herbert Nordrum.

 

Pokazy odbędą się w ogrodzie przy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (ul. Marii Konopnickiej 26). Do dyspozycji widzów będzie stanowisko muzealnej kawiarni Café Manggha.

 
W przypadku złej pogody pokaz zostanie przeniesiony na inny termin.

 


BILETY: 15 zł
Miejsca nienumerowane.


O FILMIE:

NAJGORSZY CZŁOWIEK NA ŚWIECIE | VERDENS VERSTE MENNESKE
(Joachim Trier) NO/FR/SE/DK 2021, 121’

MFF w Valladolid 2021 - wygrana: Jury Młodych - Najlepszy film w konkursie głównym (Joachim Trier), Nagroda Specjalna - Nagroda FIPRESCI (Joachim Trier), Nagroda Złotych Blogów (Joachim Trier)
MFF w Cannes 2021 - wygrana: Złota Palma - Najlepsza aktorka (Renate Reinsve)
MFF w Cannes 2021 - nominacja: Złota Palma - Udział w konkursie głównym (Joachim Trier)
CRITICS CHOICE 2022 - nominacja: Najlepszy film zagraniczny
SATELITY 2022 - nominacja: Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu (Renate Reinsve), Najlepszy film zagraniczny
BAFTA 2022 - nominacje: Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Renate Reinsve), Najlepszy film nieanglojęzyczny (Joachim Trier, Thomas Robsahm)
Oscary 2022 - nominacja: Najlepszy scenariusz oryginalny Eskil Vogt, Joachim Trier, Najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy


Julie (znakomita Renate Reinsve) wkrótce kończy trzydzieści lat i jest pełna życiowej energii, ale ma też pełno życiowych rozterek. Jest szczęśliwa z Akselem, utalentowanym i odnoszącym sukcesy zawodowe rysownikiem, ale ich spojrzenie na wspólną przyszłość nieco się różni. Kiedy na przypadkowej imprezie Julie poznaje Eivinda i spędza z nim całą noc, zaczyna zastanawiać się, czy ten młodszy od niej, pewny siebie i odrobinę szalony chłopak nie jest właśnie tym, czego potrzebuje w życiu.


ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

 

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum