kpb

Wielkie piękno - pokaz na dziedzińcu Pałacu pod Baranami


B I L E T Y   W Y P R Z E D A N E


WIELKIE PIĘKNO
(reż. Paolo Sorrentino)

pokaz na dziedzińcu Pałacu pod Baranami
zapowiedź 16. Wakacyjnego Festiwalu Filmowego

poniedziałek, 4 lipca 2022, godz. 21.30
Kino Pod Baranami

 

 
4 lipca zapraszamy na pierwszy w tym sezonie filmowy pokaz pod gwiazdami. Sezon otworzy kultowe Wielkie piękno - pulsujący energią i rozgrzany południowym słońcem film Paolo Sorrentino, który zostanie wyświetlony na dziedzińcu renesansowego Pałacu pod Baranami. Wydarzenie zapowiada 16. Wakacyjny Festiwal Filmowy - Letnie Tanie Kinobranie - który rozpocznie się już 8 lipca.


Wielkie piękno to film kultowy: choć wraca do naszego kina co roku, wśród widzów cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Wspólny spacer po tajemniczych uliczkach Wiecznego Miasta w towarzystwie Jepa Gambardelli (znakomity Toni Servillo) jest gwarantem zachwytów, wzruszeń, refleksji i szalonej zabawy. Wielkie piękno to film do którego chętnie się wraca, przede wszystkim ze względu na jego niezwykłą atmosferę, zderzającą nieposkromione carpe diem z pełnym melancholii egzystencjalizmem.


Plenerowy pokaz Wielkiego piękna zapowiada zbliżającą się 16. edycję Letniego Taniego Kinobrania - Wakacyjnego Festiwalu Filmowego, który ruszy w naszym kinie 8 lipca i potrwa aż do 1 września. W programie ponad 100 filmów podzielonych na 8 tematycznych tygodni. Szczegółowy program już wkrótce!
 

W poniedziałek 4 lipca pokaz filmu Wielkie piękno odbędzie się na dziedzińcu Pałacu pod Baranami, gdzie otwarte będą pałacowe lokale: winiarnia Dzikie Wino oraz Piwnica pod Baranami.


W przypadku złej pogody pokaz zostanie przeniesiony na inny termin.


BILETY: 15 zł
Miejsca nienumerowane.


O FILMIE:

WIELKIE PIĘKNO | LA GRANDE BELLEZZA
(Paolo Sorrentino) FR/IT 2013, 135’


 
Oscary 2014, Złoty Glob 2014, Brytyjska Nagroda Filmowa BAFTA 2014: najlepszy film nieanglojęzyczny
Europejskie Nagrody Filmowe 2013: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy aktor - Toni Servillo, najlepszy montaż, nominacja - najlepszy scenariusz
MFF w Cannes 2013: oficjalna selekcja, konkurs główny

 

Porywająca uczta wizualna, przywołująca twórczość Federico Felliniego. Film twórcy Młodości, Wszystkich odlotów Cheyenne'a i Boskiego. Jep Gamberdella (Toni Servillo) właśnie skończył 65 lat. Ten przystojny, czarujący mężczyzna w pełni korzysta z uroków życia. Chodzi na eleganckie kolacje i przyjęcia, gdzie - jako znany dziennikarz i nałogowy uwodziciel - jest zawsze mile widziany. W młodości napisał powieść, która przyniosła mu sławę i odtąd stale obraca się wśród włoskiej socjety kulturalnej. Na tarasie jego rzymskiego apartamentu z widokiem na Koloseum wydaje przyjęcia, na których „ludzka machina" - jak brzmiał tytuł jego powieści - rozbierana jest do naga. W dniu swoich urodzin Jep dokonuje bolesnego rozliczenia z dotychczasowym życiem.

 

ZWIASTUN:

 

 

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum