kpb

Adam Zagajewski. Poezja rozmawia z filozofią - pokaz filmu "Widok Krakowa"

WIDOK KRAKOWA (reż. Magdalena Piekorz)
pokaz specjalny w ramach
Międzynarodowej Konferencji Naukowej
Adam Zagajewski. Poezja rozmawia z filozofią

wtorek, 21 czerwca 2022, godz. 18.45
Kino Pod Baranami

 

 

21 czerwca zapraszamy na pokaz filmu dokumentalnego Widok Krakowa w reżyserii Magdaleny Piekorz. Widzowie przemierzają w nim miasto wraz z poetą Adamem Zagajewskim, który wspomina swoich mistrzów i przyjaciół, a także opowiada o własnej drodze twórczej. Seans jest wydarzeniem towarzyszącym Międzynarodowej Konferencji Naukowej Adam Zagajewski. Poezja rozmawia z filozofią, organizowanej przez Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.


Celem konferencji Adam Zagajewski. Poezja rozmawia z filozofią jest upamiętnienie dzieła i osoby jednego z największych polskich poetów XX wieku. W wydarzeniu biorą udział naukowcy z kraju i zagranicy, znawcy twórczości Adama Zagajewskiego, badacze rozpatrujący jego dzieło w kontekście filozoficznym. Wśród zaproszonych gości znajdują się profesorowie z instytucji naukowych, które w ostatnich dziesięcioleciach współtworzył Poeta: Polskiej Akademii Umiejętności oraz z Committee on Social Thought na Uniwersytecie w Chicago.


We wtorek, 21 czerwca o godzinie 18.45 w naszym kinie odbędzie się wydarzenie towarzyszące konferencji: pokaz filmu dokumentalnego Widok Krakowa w reżyserii Magdaleny Piekorz.


Film Widok Krakowa był pilotażowym odcinkiem międzynarodowej serii pn. „City(W)rites” poświęconej europejskim miastom, w których literatura zajmuje szczególną pozycję.


BILETY: 10 zł


O FILMIE:

WIDOK KRAKOWA | WIDOK KRAKOWA
(Magdalena Piekorz) PL 2013, 59'

W dokumencie Magdaleny Piekorz, Adam Zagajewski pokazuje swój literacki Kraków, wspomina dawnych mistrzów, opowiada o znajomych literatach, a także swojej drodze twórczej i snuje opowieść o fascynujących dziejach literatury polskiej.


W filmie, oprócz Adama Zagajewskiego, wystąpili: Ewa Lipska, Wanda Klominek, Zenon Fajfer, Tomasz Fiałkowski, Andrzej Franaszek, Marian Grega, Lesław i Wacław Janiccy, Maciej Miłkowski, Michał Rusinek. Autorem zdjęć do filmu jest znakomity krakowski operator i dokumentalista, Marcin Koszałka.

 

 

PATRONI MEDIALNI:

Bookmark and Share

archiwum